Відставка міністра екології свідчить про недолугість коаліції – політолог
03 Лип, 2015 14:02
Відставка міністра екології та природних ресурсів України Ігора Шевченка є свідченням недолуґості та абсолютної неспроможності діяльності чинної парламентської коаліції.
Читайте також: «ПБС» Шевченка отримає понад мільярд гривень на ремонт дороги на Буковині
Таку думку в коментарі “Галці” висловив кандидат політичних наук, доцент кафедри парламентаризму та політичного менеджменту НАДУ при Президентові України Максим Андрущенко.
“Це пов’язано, передусім, з деструктивним квотним принципом, за яким цією коаліцією було сформовано уряд. Зауважимо, що Шевченко “зайшов” до уряду за квотою ВО «Батьківщина» de jure, але de facto був пролобійований на посаду народним депутатом Оніщенко Олександром, який свого часу був членом Партії Регіонів. Відставка Шевченка також продемонструвала нищівний розкол парламентської коаліції, в якій вже почалися «ґанебні торґи» за посаду міністра екології та природних ресурсів України знову ж таки за квотним принципом. Парламентська коаліція іманентно приречена на розпад у зв’язку з тим, що сформована не у відповідності до “закону про мінімально виграшні коаліції”. Що ж до відставки Шевченка, то вона ще раз продемонструвала, що «ґарвардські хлопчики», анґажовані інтересами своїх впливових покровителів, а не держави/народу, приречені на профанацію ефективної діяльності. Я прогнозую, що відставка Шевченка – це лише початок руйнування house of cards нинішнього уряду і коаліції в цілому“, – прокоментував Андрущенко.
Голосування, що відбулися у ВР в четвер, 2 липня, вважає експерт, стали каталізатором розпаду парламентської коаліції та сформованого нею уряду, адже за відставкою Шевченка вже є сиґнал про можливу відставку з посади міністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі та голови фракції БПП Юрія Луценка.