Викладачі ІФНМУ відвідали Німеччину для обміну досвідом з колегами (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

03 Jun, 2019 07:49

Поділитись публікацією
Викладачі ІФНМУ відвідали Німеччину для обміну досвідом з колегами (ФОТО)

Нещодавно делегація ІФНМУ відвідала з робочим візитом німецьке місто Мюнстер. Візитери привезли додому чимало цікавих освітніх ідей, які планують втілити вже найближчим часом.

Читайте також: Франківців запрошують на благодійний медичний форум, аби допомогти важкохворому малюку

Поїздка була організована в рамках проекту співпраці між Івано-Франківським національним медичним університетом, Йоганнес-Госпіс-Мюнстер та Обласним клінічним центром паліативної допомоги.

«Ми відвідали Бонськийта Мюнстерський університети, щоби налагодити співпрацю, укласти договори і перейняти прогресивний досвід німецьких колег, як у навчальних справах, так і в лікувальних», – розповідає завідувач кафедри реабілітації та спортивної медицини ІФНМУ Василь Міщук.

У складі делегації також були перший проректор Ганна Ерстенюк та головний лікар Обласного клінічного центру паліативної допомоги, доцент ІФНМУ Ірина Слугоцька.

«У Мюнстері нас особливо вразив університет і в першу чергу людьми, які там працюють. Вони охоче ділилися всіма напрацюваннями, – розповідає Ганна Ерстенюк. – Крім того, ми познайомилися із курсом паліативної допомоги, а з дозволу його автора привезли до Івано-Франківська і плануємо адаптувати до нашої системи навчання».

Перший проректор пояснює, що декілька років тому університет розробив програму з паліативної хоспісної медицини і сьогодні це є курс за вибором. Однак для спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» вже незабаром буде спроба ввести цей курс як обов’язковий. Крім того, сторони домовилися про комплексне навчання для франківських студентів, яке включатиме дистанційну програму та лекції безпосередньо за участю розробника курсу Філіпа Лєнца. До речі, цьогоріч його визнали кращим викладачем року саме за курс паліативної допомоги.

«У Німеччині паліативна допомога організована таким чином, щоби максимально зробити життя людини комфортним, а її рідних вчать адаптуватися до нових умов і правильно доглядати за своїми родичами», – ділиться враженнями франківська делегація.

Красивий невеличкий будинок, що потопає в зелені, а всередині – домашній затишок, – таким побачили візитери «Йоганнес-Госпіс-Мюнстер.

«Цей заклад усього на десять ліжок, і саме цей факт ілюструє суть та філософію паліативної допомоги,- говорить Ірина Слугоцька. – Надати якісну допомогу кожному з пацієнтів можна лише тоді, коли йдеться про невелику кількість осіб у закладі. Там місці працюють медсестри і обслуговуючий персонал, а лікарі приходять лише на консультації».

Візитери відзначили, що були в геронто-психіатричному центрі міста Мюнстер, у клініці де лікують літніх людей з ознаками деменції і там їх теж вразило чимало моментів. Зокрема, Ірина Слугоцька зауважує, що це клініка денного перебування хворих і саме цей аспект варто брати собі за приклад.

Що цікаво, громада самого міста виділяє кошти на ці програми.

«Все це можливо і в нас, от тільки потрібне приміщення ну й відповідне фінансування. У цьому й полягає піклування про старших людей», – зазначає Ірина Слугоцька.

«Німецькі колеги радо діляться своїм досвідом, відповідають на різноманітні запитання, підказують, як правильно робити. До прикладу,ми дізналися як у них функціонує електронна історія пацієнта, до якої вносять всю необхідну інформацію: що їв пацієнт, як почувається, результати аналізів. І цей досвід ми теж хочемо запровадити у нас, тим паче, що в Україні вже йдеться про впровадження електронної медичної картки пацієнта, – зазначила Ганна Ерстенюк. – А ще мене вразила благодійність, яка там добре розвинена. Наприклад, ми жили в будинку, подарованому закладу колишнім пацієнтом та його родиною. Це один із аспектів добре налагодженої співпраці влади, клінік, підприємців».