Викладачі та студенти франківського вишу “оживили” шкільні підручники (ВІДЕО)

Автор: Костинюк Олександр

10 Тра, 2019 18:07

Викладачі та студенти франківського вишу “оживили” шкільні підручники (ВІДЕО)

В Івано-Франківську студенти разом із викладачами створили мобільний додаток, який “оживляє” шкільні підручники. Телефонна програма перетворює звичайні малюнки з книжок на тривимірні зображення. Розробники запевняють – це не тільки полегшить учням навчання, а й зробить його значно цікавішим.

Читайте також: Франківські артисти відзначилися на Всеукраїнському конкурсі пісень

У природничо-математичному ліцеї Івано-Франківська користуватися мобільними телефонами під час занять – суворо заборонено. Але тільки не на уроках хімії. Віднедавна смартфони тут на рівні з книжками та зошитами, йдеться в сюжеті “Подробиць”.

Свої ґаджети учні наводять на підручник і складна хімічна формула сполуки ніби оживає. Мобільний додаток працює без інтернету. Що дуже важливо, адже чимало шкіл, особливо в гірській місцевості, не мають доступу до мережі. Розробили програму спільно студенти та викладачі Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника. Гроші, а це 50 тисяч гривень, виграли на конкурсі міських стартапів.

У коментарі “Галці” завідувачка кафедри хімії середовища та хімічної освіти Тетяна Тарас розповідає, що над проектом працювали впродовж кількох років.

“Оскільки в Україні зараз реформують освіту, то ми почали шукати нові шляхи, як викладати своїм студентам так, щоб вони як майбутні вчителі могли легко, цікаво та зрозуміло пояснювати школярам. У результаті розробили таку технологію, щоб дати дітям змогу візуалізувати інформацію. Коли ти розповідаєш учням про молекулу, то це одне, а коли вони мають змогу побачити, як вона виглядає в 3D, як вона крутиться, то це зовсім інше. Наша мета – щоб дітям було легко й цікаво вчитися”, – каже Тетяна Тарас.

“Програма працює в трьох режимах – один з яких – це відтворення самої органічної молекули у 3D-форматі. Що допомагає просторово побачити цю молекулу учню зрозуміти її будову. Вчителю вже не треба розказувати про віртуальні валентні кути, бо можна показати, як ця молекула в просторі виглядає”, – говорить Лілія Мідак, доцентка кафедри хімії середовища та хімічної освіти ПНУ.

Завдяки інформаційній візуалізації, навчатися тепер стало простіше та цікавіше, – кажуть ліцеїсти.

“Хімія взагалі належить до наук, які важкі до сприйняття. Тому будь-яка візуалізація тільки вітається. Я бачу результати у дітей. Це дозволяє краще і доступніше пояснювати матеріал мені як вчителю”, – каже вчителька хімії Ольга Кузишин.

“Зараз нам набагато легше, ми тепер приблизно уявляємо як виглядають алкени, алкіни – ці всі різні формули, і це справді дуже цікаво”, – говорить Софія Шкварок, учениця 10 класу природничо-математичного ліцею Івано-Франківська.

Мобільний додаток із 3D-ефектом – не єдина спільна робота франківських науковців. У їхньому доробку є ще одна програма – віртуальна альтернатива практикумам. Автори мобільних додатків сподіваються, що їхній досвід невдовзі підхоплять і колеги. Тож скоро аналогічні програми з’являться і для інших предметів.

Детальніше дивіться у відеосюжеті з 04:52 хв:

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry