ВІЛ-не вирок, – у Франківську обговорили стратегію боротьби з ВІЛ/СНІД

Автор: Турій Роман

30 Лис, 2017 13:01

Поділитись публікацією
ВІЛ-не вирок, – у Франківську обговорили стратегію боротьби з ВІЛ/СНІД

У четвер, 30 листопада в обласному шкірно-венерологічному диспансері відбулася прес-конференція присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.

Читайте також: Влада пояснила, чому на Івано-Франківщині найвища смертність від COVID-19 в Україні

За словами головної лікарки обласного шкірно-венерологічного диспансеру Іванни Цідили, ВІЛ зараз передається здебільшого статевим шляхом.

“У 21 столітті статевий розвиток став ранішим. Дуже лякає, що багато підлітків віком від 15 до 20 років заражаються цією інфекцією. Минулого року в області було зареєстровано 12 випадків зараження ВІЛ-інфекцією, а за 10 місяців 2017 їх вже 8”, – зазначила Цідила.

Вона додала, що ВІЛ – це вірус, а СНІД – хвороба.

Станом на перше жовтня на Прикарпатті на обліку перебуває 1015 ВІЛ-інфікованих осіб в тому числі зі СНІДом 412, з них – 13 дітей. Щорічно зростає кількість ВІЛ-інфікованих у сільській місцевості.

“У нас є спеціально розроблена стратегія під кодовою назвою “90-90-90”. Перше “90” – виявити 90% ВІЛ-інфікованих людей, друге “90” – взяти цей відсоток хворих на лікування, третє “90” – досягти позитивних результатів у лікуванні”, – пояснює заступниця головного лікаря обласної клінічної інфекційної лікарні Наталія Дьоміна.

Також вона зазначила, що однією з основних проблем є те, що населення недостатньо проінформоване про ВІЛ.

“Кожній людині важливо знати про свій ВІЛ-статус, тому що на сьогоднішній день тільки кожна друга людина звернулася за медичною допомогою. Знання про свою хворобу допоможе уникнути розвитку тяжких захворювань, інвалідизації та передчасної смерті, а також захистити інших людей від інфікування”, – каже Наталія Дьоміна.

Головна спеціалістка відділу дошкільної та загальної освіти Департаменту освіти і науки ОДА Олена Форкуца розповіла, що в освітніх закладах Прикарпаття зараз особливу увагу звертають на ведення здорового способу життя.

“Діти повинні знати, вміти та використовувати знання. У старших класах обов’язково введений факультативний курс по профілактиці ВІЛ/СНІД” – каже вона.

Про те, де пройти тестування на ВІЛ, можна дізнатися в обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІД (вулиця Гетьмана Сагайдачного, 66).

Для зручності жителям області в районних лікарнях організовані кабінети “Довіри”, в поліклініках Івано-Франківська функціонують Кабінети безкоштовного анонімного тестування на наявність ВІЛ-інфекції, в яких можна безкоштовно отримати необхідне консультування лікаря та пройти тестування.

Нагадаємо, що Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щороку першого грудня та покликаний підвищити глобальну проінформованість щодо ВІЛ/СНІДу, продемонструвати міжнародну солідарність у зусиллях по зниженню тягаря цієї хвороби.