Вільний вибір служби: в Івано-Франківську відкрили перший рекрутинговий центр (ФОТО)

Автор: Іра Блаженко

14 Чер, 2024 12:33

Поділитись публікацією
Вільний вибір служби: в Івано-Франківську відкрили перший рекрутинговий центр (ФОТО)

14 червня в Івано-Франківську відкрили рекрутинговий центр в центрі надання адміністративних послуг, що на Вічевому майдані.

Про це пише “Галка” з місця події.

Центр, що в Івано-Франківську, став 24 в Україні й першим на Прикарпатті. Уповноважений Міноборони з питань рекрутингу Олексій Бежевець у коментарі “Галці” повідомив, що такий самий відкриють у Калуші.

“Наше завдання – відкрити такі центри по всіх регіонах. Цей центр про сервіс, інформаційно-консультаційні послуги для людей. Можна сказати, що це більше для людини, ніж для держави, щоб кожен міг прийти, поспілкуватись, поставити питання про сили оборони. Наші рекрутери пояснюють, які є вакансії, частини та як туди потрапити, сконтактують людину з частиною. Далі, якщо людина підходить на певну вакансію, оформлюють документи й вона туди потрапляє після належної підготовки. Важливий момент, у центрах не роздають повістки. Це середовище, де працюють цивільні для цивільних. Вас нічого не зобов’язує. Ви можете звертатися скільки завгодно разів, навіть не називаючи себе”, – пояснив Олексій Бежевець.

За словами уповноваженого Міноборони з питань рекрутингу, у центрах рекрутингу щотижня є тисяча звернень. Кандидата супроводжують до початку служби й шукають вакансію, відповідно до його навичок. 

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків сказав, що відкриття у ЦНАПі вигідне тим, що він знаходиться у центрі міста й сюди приходить багато людей. Зрештою, частково він і працював тут, бо раніше кілька бригад здійснювали роз’яснювальну і популяризаційну роботу.

Заступник голови Івано-Франківської обласної військово-цивільної адміністрації Богдан Футерко також зазначив, що відкриття таких центрів у ЦНАПах є перевагою:

“Відкриття таких рекрутингових центрів повинно розв’язати надважливі питання. Перше: долучити до служби у війську справді вмотивованих людей. Друге: використовувати здібності кандидата у службі, щоб він був найбільш ефективним у війську. Також вважаю добрим рішенням відкривати рекрутингові центри на базі ЦНАПів, оскільки це заклади, які клієнтоорієнтовані і працюють результативно. Хочу зазначити, що за відгуками відвідувачів, Івано-Франківський ЦНАП є найкращим в Україні з надання послуг”, – сказав Богдан Футерко.

На відкритті центру рекрутингу були представники бригад, котрі теж відзначили відкриття актуальним.  

“Як не прикро, але поповнювати мобілізаційний ресурс ми повинні постійно. Ми маємо практику використання рекрутингових центрів. Рекрутинговий центр, як показує практика, працює й наша бригада поповнюється представниками з усієї країни. Це правильна ініціатива для поповнення, бо ми налаштовані на залучення мотивованих людей, без примусу”, –  сказав заступник начальника штабу 102 бригади ТрО Микола Гуцуляк.

Старший офіцер відділу комплектування 31 прикордонного загону імені генерал-хорунжого Олександра Пилькевича В’ячеслав Онофрей зазначив, що спектр служби у прикордонників розширили, й у них наразі є багато вакансій. 

“Ми працюємо не лише на мирному кордоні, а й несемо службу у силах оборони. Маємо кулеметні, гранатометні та різні підрозділи. Тому спеціалісти нам потрібні”, – каже В’ячеслав Онофрей.

Рекрутинговий центр в Івано-Франківську працюватиме щобудня з понеділка по четвер: від 9:00 до 17:00. У п’ятницю з 9:00 до 16:00. 

Читайте також: Понад мільйон виділили для франківців, що постраждали від ракетного удару