“Він ходить, хоча мав лише 5% на відновлення”: історія прикарпатця, який випав із вікна (ФОТО)

Автор: Кучерук Софія

07 Тра, 2025 20:40

Поділитись публікацією
“Він ходить, хоча мав лише 5% на відновлення”: історія прикарпатця, який випав із вікна (ФОТО)

38-річний нотаріус з Коломиї, Володимир Трачук, після нещасного випадку, внаслідок якого отримав травму спинного мозку, зміг почати ходити, попри лише 5% шансів на відновлення.

Про це пише “Галка” з посиланням на Перше медичне об’єднання Львова.

Нещасний випадок з 38-річним нотаріусом з Коломиї, що на Івано-Франківщині, Володимиром Трачуком трапився на початку грудня. Чоловік хотів замінити лампочку у світильнику на другому поверсі зовнішньої сторони будинку. Намагався зробити це через вікно і випав.

“Це було так раптово. Я навіть не зміг усвідомити, що сталося. Коли впав, то зрозумів, що я не відчуваю ніг”, – розповідає Володимир.

Карета швидкої доправила постраждалого до місцевої лікарні, де протягом чотирьох діб він пробув у реанімації. Коли стан пацієнта вдалося стабілізувати, його відправили на Львів – у Центр UNBROKEN.

Внаслідок падіння чоловік отримав пошкодження спинного мозку шийного відділу хребта. Володимир не відчував ніг та рук, був прикутий до ліжка і зовсім не міг себе обслуговувати. Ось, що про стан пацієнта розповідає фізичний терапевт Ростислав Мастеляк:

“Враховуючи тяжкість травми, шанси на відновлення до функціональної ходьби у Володимира сягали не більше 5% зі 100%. Але ми з першого дня почали поступово займатися. Спершу вчилися перевертатися в ліжку, самостійно сідати, згодом пересідати в крісло колісне. Тренували м’язи рук та ніг. Це давало дуже позитивні результати. Вже на третій місяць після травми Володимир почав стояти та пересуватися за допомогою чотирьохопорної тростини”.

Важливою частиною відновлення також були заняття з нашими ерготерапевтами. Володимир буквально наново вчився керувати руками.

“Мені було особливо важливо навчитися одягати сорочку та писати. Тому щодня після занять я сідав в палаті та розписував події свого дня”, — розповідає Володимир.

Попереду пацієнта чекає ще тривала реабілітація. Але половина шляху вже пройдена – за 4,5 місяців щоденної реабілітації його тіло відновило свою роботу на 50%.

Мета Володимира: стати міцно на ноги, повернутися до повноцінного життя та роботи.

Довідково. Національний реабілітаційний центр UNBROKEN входить до складу Першого медоб’єднання Львова.