На експозиції представлені світлини, зроблені під час війни. Руслан знімав Майдан, АТО, бої за Дебальцеве та документував сучасну війну. Багато кадрів зроблені між боями – світанки, заходи сонця, природа, життя військових.
Світлини на виставку підбирала дружина військовослужбовця Олександра. Ділиться, щоб вибрати 20 світлин для експозиції, їй знадобився цілий день.
“На позицію вони їхали під захід сонця – і він теж встигав сфотографувати, зняти навіть короткі відео. То був захід сонця, то – рослинка, то – богомол, який заліз йому в інструменти. Щодня він надсилав мені якісь фотографії, які, можливо, для когось здавалися б незначними. Але я знаю, що для нього це було важливо – навіть після безсонної ночі знайти мить, зупинитися, зафіксувати красу. Так було завжди: і на війні, і в дорозі, і вдома – він знаходив час на зйомку. Він цим жив”, – ділиться Олександра Кодак.

Один із присутніх на виставці, Володимир Ковальчук, поділився своїми спогадами про Руслана Ганущака – його шлях у журналістиці та унікальне вміння помічати красу навіть у найважчі часи.
“Я знав його ще з початків роботи, коли він лише розпочинав як оператор, працював на місцевих телеканалах. Потім поїхав до Києва, розвивався. Але найважливіше – його кадри з часів Майдану, Помаранчевої революції, війни. Його фотографії завжди мали особливу силу.
Ми завжди знали, що він – наш, з Франківська. І його знімки – це документальні свідчення, які залишаться для майбутніх поколінь. Він не просто фіксував війну – він бачив у ній життя: дрібні моменти, як казала Олександра – квітку, пташку. Любив природу, Карпати, мандри. Таким він і залишиться в нашій пам’яті”, – ділиться Володимир Ковальчук.
Фотографії Руслана стануть частиною музейної експозиції Краєзнавчого музею, яка зберігатиме пам’ять про воїнів та їхній внесок у боротьбу за свободу України.
Виставка має на меті не лише вшанувати пам’ять героя, а й привернути увагу до петиції про присвоєння йому звання Героя України. Підписати її можна на сайті Президента України.