“Він вартий не одного фільму”: у Франківську представили документальну стрічку про Дмитра “Да Вінчі” (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

14 Тра, 2024 21:11

Поділитись публікацією
“Він вартий не одного фільму”: у Франківську представили документальну стрічку про Дмитра “Да Вінчі” (ФОТО)

14 травня в Івано-Франківську презентували документальний фільм “Да Вінчі”, присвячений Герою України, командиру 1 ОМБ “Вовки Да Вінчі”, добровольцеві з Прикарпаття Дмитру Коцюбайлу

Читайте також: Залужний знявся у документальному фільмі про прикарпатського Героя Дмитра "Да Вінчі" (ТРЕЙЛЕР)

Про це пише “Галка” з пресконференції. 

У стрічці містяться архівні кадри, зняті самим Дмитром на передовій, а також спогади рідних, друзів і побратимів.

Режисер Володимир Сидько каже, що цей фільм певною мірою є дослідженням феномену добровольця. Йому хотілося відстежити та показати шлях Дмитра Коцюбайла – від тихого хлопчика, котрий мріяв стати художником, до командира батальйону, якого поважали абсолютно всі бійці: 

“Я створював фільми на різні теми та про різних людей. Скажу, що більшого патріота, когось, хто любив би Україну з такою силою і самопожертвою, я у своєму житті ніде не зустрічав. Це людина, яка могла абсолютно вільно віддати своє життя за країну, і він про це неодноразово казав. Да Вінчі вартий не одного фільму! І я впевнений, що в майбутньому їх знімуть десятки — і документальні й художні”, — зазначає Володимир Сидько.

На показі була також мати героя Оксана Коцюбайло. Жінка пригадує, що Дмитро рідко розповідав їй деталі про бойові виходи, щоб не хвилювалася, тому з фільму вона дізналася про сина багато нового: 

“Це дуже хороший фільм – стільки емоцій, стільки вражень. Багато дізналася про нього, бо він же мені не розказував, які саме операції виконував. Мені було дуже цікаво все це побачити. Важливо, щоб люди пам’ятали про наших хлопців, бо вони творять історію”, — каже Оксана Коцюбайло. 

Генеральний продюсер Назар Борушок розповідає, що ідея створити фільм про Дмитра виникла у нього ще у 2020 році, але він ніколи не міг подумати, що у фіналі будуть кадри з похорону захисника:

“Я мав честь бути з ним особисто знайомим. Колись, ще у 2020 році, на базі “Авдіївка” ми сиділи з Дмитром, спілкувалися, і пам’ятаю, як до нього ставилися його побратими — з великою пошаною. І я сказав йому: “Дмитро, про тебе треба знімати фільми”. А він відповів: “Ні-ні, я не фотогенічний, мене не люблять камери”. Я вже тоді знав, що колись таки зроблю це, але, на превеликий жаль, не думав, що фільм про нього буде мати такий фінал”, — говорить Назар Борушок.

Стрічку показують безплатно у різних містах України, про загальний прокат наразі невідомо.

Як писала “Галка”, колишній головнокомандувач Валерій Залужний знявся у документальному фільмі про прикарпатського Героя Дмитра “Да Вінчі”.