Винагорода за участь в АТО для всіх однакова – чи це солдат, чи генерал, – обласний військовий комісар

Автор: Людмила Баран

28 Січ, 2016 12:51

Поділитись публікацією
Винагорода за участь в АТО для всіх однакова – чи це солдат, чи генерал, – обласний військовий комісар

З 1 січня 2016 року збільшено зарплату військовослужбовцям. В обласному комісаріаті вважають, що це хороша мотивація для прикарпатців, щоб зголошуватися на контрактну службу в армії.  

Читайте також: На строкову службу в армію цієї весни мають набрати 450 прикарпатців

Про це йшла мова 28 січня на прес-конференції в Івано-Франківському обласному військовому комісаріаті.

Обласний комісар Володимир Ярмощук розповів, що у грудні 2015-ого простий стрілець отримував 2341 гривню зарплатні та три тисячі гривень на місяць за перебування в АТО. А тепер отримуватиме 7 тисяч гривень у військовій частині та 1200-4200 гривень за участь в бойових діях.

“Винагорода за участь в АТО для всіх однакова, не залежно від того, чи це солдат, чи генерал. За перебування на першій лінії оборони – 4200 гривень, на другій – 1200 гривень”, – зауважив Ярмощук. – Що мобілізований, що контрактник – немає різниці – з 1 січня всім підняли зарплату”.

Водночас, за словами Ярмощука, передбачено “бонус” за підписання контракту – одноразова матеріальна допомога від 11 до 13 тисяч гривень, залежно від звання.  Крім того, розроблено зміни до закону про соціальний захист військових та їхніх сімей, згідно з яким з лютого держава буде компенсувати їм кошти за оренду житла.

Набір на контрактну службу відбуватиметься у три етапи: з 1 по 10 лютого, з 28 лютого до 13 березня, з 17 до 28 березня.

Зголошуватися можуть жінки та чоловіки віком від 18 до 40 років, у яких є базова середня освіта та немає судимостей.

Читайте також: У військоматі чекають на франківців, яким обіцяють від семи тисяч гривень зарплати в місяць

Їм потрібно написати заяву і принести до комісаріату певний набір документів, з яким можна ознайомитися на сайті Міноборони. Потім слід пройти медкомісію, психологічні тести та випробування на фізичну підготовку.  У військкоматі цілодобово працює гаряча телефонна лінія 067 340 68 51, за якою можна отримати всю потрібну інформацію.

Після відбору конрактників буде направлено в навчальні центри. Підготовка триватиме два місяці, далі – розподіл у віськові частини.

Прикарпатців прийматимуть навчальні центри у Десні Чернігівської області, Миколаєві, Старичеві Львівської області, Житомирі, Василькові Київської області та інші.

Термін контрактної служби – від трьох до п’яти років. Для тих, хто пробув у війську 11 місяців, є можливість підписати контракт на 6 місяців.

Згідно з планом, в Івано-Франківській області мають набрати 500 контрактників за перший квартал року. Наразі вже зголосилося 14 осіб. Серед них – більшість чоловіки, які були в АТО, а також –  дві жінки, які тільки починають кар’єру у війську.

Обласний комісар вважає, що для демобілізованих прикарпатців, яким важко знайти роботу, контрактна служба – це хороша можливість.

“Думаю, що потрібна кількість набереться,  за такими зарплатами”, – сказав Володимир Ярмощук.

Теги: