Винищують все живе, як окупанти: на Прикарпатті зафіксували вже понад 1000 пожеж в екосистемах

Автор: Зелінська Тетяна

29 Бер, 2022 13:20

Поділитись публікацією
Винищують все живе, як окупанти: на Прикарпатті зафіксували вже понад 1000 пожеж в екосистемах

На Прикарпатті спостерігаються масові випадки пожеж в екосистемах. Рятувальники вкотре закликають жителів області припинити палити суху траву.

Про це розповіла речниця Головного Управління ДСНС в Івано-Франківській області Христина Перцович, інформує “Галка”.

Вона звернулася до мешканців, наголосивши, що Прикарпаття у вогні через безвідповідальність мешканців області, які вогнем прибирають свої присадибні ділянки, “винищують все живе, як окупанти”.

Від початку цього року було зафіксовано 1 058 пожеж в екосистемах на площі в 492 гектари. За той самий період у 2021 році було зафіксовано 133 пожежі в екосистемах на 18 гектарах.

“Виглядає, що ніби люди спеціально робляться такі дії у складний час в країні. Вже були зафіксовані випадки пожеж у нацпарку та двох лісгоспах через безвідповідальність людей. Вчора було покарано 10 осіб, порушників пожежної безпеки. Спалювання сухої трави забрало життя чотирьох пенсіонерок, троє чоловіків – отримали травми “, – говорить Перцович. 

З початку року рятувальниками було проведено 156 профілактичних рейдів, 144 особи притягнуто до відповідальності.

“Чималі гроші, які витрачаються на виїзди рятувальників на такі пожежі, можна було використати на інші заходи. Захід України все частіше піддається ракетним обстрілам, не паліть траву, не відволікайте рятувальників від важливішої роботи. Не ігноруйте сирени, не наражайте рятувальників на небезпеку, адже їм доводиться під час сигналу тривога виїжджати на пожежі сухої трави”, – додає речниця ДСНС.

3 березня 2022 року відбулися зміни до Кримінального кодексу України, якими передбачено посилення відповідальності за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.

Зокрема, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів додано також навмисні підпали, зокрема, й сухої рослинності. Для порушників передбачено покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.