Випускні, ЗНО, вступ: які зміни чекають на франківських учнів у 2020 році

Автор: Застава Максим

28 Apr, 2020 10:32

Поділитись публікацією
Випускні, ЗНО, вступ: які зміни чекають на франківських учнів у 2020 році

У Департаменті освіти та науки розповіли про випуск і вступ до навчальних закладів міста в умовах карантину.

Читайте також: Діючий сонячний годинник відкриють у Франківську

Про це йшлося під час оперативної наради у міського голови 28 квітня, інформує “Галка“.

За словами директора Департаменту Ігоря Максимчука, в Івано-Франківську з 12 березня триває дистанційне навчання для дошкільнят, школярів і учнів професійно-технічних училищ.

“Йдеться про 57 тисяч дітей зі 106 навчальних закладів”, – уточнив Максимчук.

Як підкреслив посадовець, попри те, що такий досвід Івано-Франківськ має вперше, дистанційне навчання проходить на високому рівні. Так, для школярів провели 106 онлайн-уроків. Вихователі дитячих садочків створили 360 відеозанять.

“Сам передивляюся ті заняття. Вони зняті дуже якісно”, – каже Максимчук.

Крім того, оскільки період карантину важкий як для батьків, так і для дітей, у місті було вирішено відкрити консультативний пункт психологічної підтримки. Він, за словами освітянина, мав успіх – туди надійшло 350 звернень.

Ігор Максимчук також зазначив, що 462 педагогів міста пройдуть онлайн-атестацію.

30 квітня на платформі Zoom пройде велика нарада з вчителями, на якій вирішуватимуть, як завершувати навчальний рік.

“Всі заклади загальної та середньої освіти Івано-Франківська навчальний процес завершать 29 травня. Як це відбуватимуться? Зараз працює дистанційне навчання і до 5 травня вчителі укладуть графік контрольних тематичних робіт, за якими вчителі проведуть тематичне семестрове оцінювання. За результатами робіт буде виставлено семестровий бал. Відповідно, будуть заповнені всі документи й учні зможуть їх отримувати (табель – ред.)”, – наголосив Максимчук.

Управління освіти та науки рекомендує не проводити останні дзвоники та випускні вечори.

Також посадовець підкреслив, що від державної підсумкової атестації цьогоріч звільнені учні 4 і 9 класів. У відповідних документах буде позначка “звільнено”.

“Ми розробляємо та затверджуємо графік видачі свідоцтв про здобуття базової загальної середньої освіти випускникам 9 класів. До 3 червня буде розроблено у кожному закладі загальної середньої освіти графік, коли учні будуть отримувати відповідні документи про здобуття освіти. Що стосується учнів 1-8 та 10 класів, то вони в онлайн режимі отримають електронні документи та зможуть ознайомитися зі своїми досягненнями. У паперовому вигляді табелі можна буде отримати тільки після початку нового навчально року – у вересні”, – каже Максимчук.

Що стосується зарахування у перші та 10 класи, департамент освіти та науки продовжив термін подання документів до 15 серпня.

“Батьки можуть подавати на електронну пошту закладів освіти скановані документи й вони будуть зареєстровані. Коли карантинні обмеження послаблять або скасують, можна буде подати паперові варіанти документів. Що стосується поступлення до Української гімназії, ліцею імені Шухевича, Природничо-математичного ліцею, то раніше вступ відбувався у червні місяці. Зараз ми його змістили з 20 серпня, погодивши це з керівниками вказаних закладів освіти”, – каже Максимчук.

ЗНО цьогоріч складатимуть 17 тисяч 784 учасників, для чого буде залучено 1300 педагогів. Оцінювання проходитиме у 20 опорних закладах: одинадцять ліцеїв, п’ять училищ, один обласний ліцей та три державні коледжі.

“Орієнтовно, в разі послаблення карантину, основна сесія ЗНО проходитиме з 25 червня до 17 липня. А вступна кампанія проходитиме в серпні. Для першокурсників навчання у вишах ймовірно розпочнеться з 15 вересня. Вступна кампанія до училищ та коледжів проходитиме у липні”, – каже Максимчук.

Теги: