Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) вважає нинішній спалах лихоманки Зіка у країнах Південної та Північної Америки надзвичайною ситуацією. Про це заявила в Женеві генеральний директор ВООЗ Маргарет Чан, підбиваючи підсумки наради членів комітету ВООЗ з надзвичайних ситуацій, повідомляє ТАСС.
Як підкреслила Чан, ситуація викликає серйозне занепокоєння у експертів ВООЗ з кількох причин, повідомляє segodnya.ua. По-перше, хвороба може найближчим часом поширитися на інші країни. При цьому в нових районах зараження у населення немає імунітету до вірусу Зіка. А у медиків немає вакцин проти захворювання, можливостей його оперативної діагностики і специфічних методів лікування.
З цих причин у ВООЗ прийняли рішення терміново створити Надзвичайний комітет, який координуватиме роботу по боротьбі з вірусом. Його члени проведуть першу зустріч у Женеві вже 1 лютого.
Зазначимо, в Південній і Північній Америці швидкими темпами поширюється вірус лихоманки Зіка, він охопив вже 23 країни. Вірус пов’язаний з появою вроджених дефектів і неврологічних проблем. ВООЗ попереджає, що вірус розповсюджується комарами, рухається “від легкої загрози до однієї з тривожних пропорцій”. ВООЗ вважає, що в Центральній і Південній Америці може виникнути 3-4 млн випадків зараження вірусом Зіка протягом наступного року.
Дії Всесвітньої організації охорони здоров’я знаходяться під пильною увагою громадської думки після того, як вона повільно відреагувала на спалах лихоманки Ебола в Західній Африці.