Вищий господарський суд визнав паркінг у центрі Франківська незаконним

Автор: Людмила Баран

04 Гру, 2017 11:29

Поділитись публікацією
Вищий господарський суд  визнав паркінг у центрі Франківська незаконним

Вищий господарський суд України визнав, що встановлення шлагбаумів у центральній частині міста відбулося з порушеннями.

Читайте також: Конкретики все ще немає: влада не каже, коли запрацює “відкритий” у 2021 дитсадок під Тисменицею

Вищий господарський суд України 28 листопада розглянув касаційну скаргу підприємиці Регіни Фріс на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 6 червня за її позовом до підприємця  Миколи Гавриляка,який надає послуги паркування у зоні №1, поблизу франківської ратуші. Йдеться про вимогу звільнити проїзну частину в середмісті  та надати  доступ до її готелю  на  Страчених.

Колегія суддів погодилась з висновками місцевого господарського суду, що шлагбауми у центрі міста встановлені з порушенням положень  Правил паркування транспортних засобів. Також вирішила, що позовні вимоги в частині надання права безперешкодного доступу  Регіні Фріс, працівникам та мешканцям готелю   підлягають задоволенню.

Водночас у суді зазначають, що оскільки в’їзна та виїзна стійки зі шлагбаумами не перебувають у власності Гавриляка, то вимога звільнити проїзну частину  є безпідставною і не підлягає задоволенню.

Рішення суду на своїй сторінці у “Фейсбуці” прокоментував нотаріус Ігор Фріс, батько позивачки.

“Рішення апеляційного господарського суду Львівської області, яким було фактично легалізова незаконна приватна парковка підприємця Миколи Гавриляка в історичній частині Франківська – скасоване Вищим господарським судом України.

В своєму рішенні колегія суддів Вищого господарського суду підтвердила незаконність шлагбаумів, які обмежують рух транспорту власників та користувачів майна, яке розташоване в центрі міста”, – написав Ігор Фріс.

“На жаль демонтаж цих шлагбаумів та остаточна ліквідація незаконного бізнесу не вирішена цим рішенням (підприємець не є їх власником а лише використовує їх), але те що судом прямо визначено незаконність їх встановлення, дає всі законні підстави на звернення зацікавлених осіб до суду щодо їх демонтажу та прискіпливої уваги правоохоронних органів, до діяльності цих ділків”, – додав він.

У коментарі “Галці”  підприємець Микола Гавриляк повідомив, що планує судитися далі.

“Рішення, яке винесла касація є цілком одностороннім, грунтується на незрозумілих припущеннях, а не на фактах. Також суд не спростував жодних тверджень Апеляційного суду, а тільки дав їм критичну оцінку, що незрозуміло з юридичної точки зору.

На цьому рішенні ця історія ще не завершиться, ми готуємо звернення до Вищого суду, який найближчим часом розпочне свою роботу.

По суті ж рішення: всі роботи та організація паркувальної зони виконувались згідно проекту органів місцевого самоврядування їхнім підрядником, а тому я вкотре не розумію, чому я вже 2-й рік втягнутий неграмотним юристом-фанатиком в якийсь суд в якому він свої притенції висловлює 3-й стороні і всі рішення на його користь грунтуються на прив‘язуванні мене до процесу встановлення конструкцій.

Я надаю послуги паркування на сформованому майданчику який мені передали згідно конкурсу і згідно всіх документів які є чинними і жоден з них не є оскарженим в суді, а позивач намагається вже другий рік всупереч здоровому глузду та документам довести, що це моя власність і я це все встановив самотужки.
Абсурд та політиканство в яке комусь вигідно вкидувати немалі гроші та піаритись”, – написав Гавриляк.

Нагадаємо, у листопаді 2016-ого  на підприємця Миколу Гавриляка, котрий визначений оператором першої паркувальної зони (район Ратуші) і обслуговує шлагбаум на вулиці Старозамковій, подали до суду. Юрист Ігор Фріс вважає її неналежно облаштованою.

У січні 2017-ого Господарський суд Івано-Франківської області  суд зобов’язав відповідача усунути перешкоди в доступі  до готелю на Страчених, але у демонтажі паркувальної системи позивачеві відмовили.

У червні  Львівський апеляційний господарський суд прийняв рішення на користь Гавриляка.