Вишиті маски та вбрання з натуральних тканин: у Франківську провели фестиваль етномоди КрайКА (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

09 Жов, 2020 15:30

Поділитись публікацією
Вишиті маски та вбрання з натуральних тканин: у Франківську провели фестиваль етномоди КрайКА (ФОТО)

На території палату Потоцьких у рамках фестивалю культурного різноманіття провели показ етномоди “КрайКа”.

Моделі у захисних масках оздоблених вишивкою, красиві сукні та цікаві костюми – така “фешн” атмосфера огорнула сьогодні палац Потоцьких, інформує Галка.

Кожен куточок України має свої особливості одягу, свій крій, свою колористику та історію. За допомогою різних вбрань організатори хотіли показати все культурне різноманіття та красу традиційних українських нарядів.

Найперше моделі дефілювали у вбранні бренду «Дарлен». Вони представили колекцію одягу «Нова ти».
Це були речі речі з чистого льону, простий крій, цікаві комбінезони. Ніжна вишивка, яка ідеально підходить під невагомі сукні та суцільний мінімалізм – так можна охарактеризувати цю колекцію.

Наступною була колоритна колекція «Карпатська рапсодія» від Марії Чуднової.

Це маленький шматочок косівщини. Уявляєш наче на стіні висить гуцульський ліжник, а моделі дефілюють полониною. Яскрава вишивка, квіткові орнаменти, та незвичайні кольори. І ще раз багато, багато вишитих узорів.

На показі представили колекції як від франківських дизайнерів, так й румунські автентичні костюми.

Румунські строї – це хутряні безрукавки, неймовірне оздоблення бісером, квіткові мотиви і дуже яскраві кольори. Примітно, що бісер переважає навіть у колекції чоловічого вбрання.

Дизайнерка Оксана Бейлах доцент кафедри дизайну і теорії мистецтв Прикарпатського національного університету на показі “КрайКА” представила свою нову колекцію назва якої «Вересневі роси». Це капсульна колекція – тобто речі комбінуються між собою. Також варто додати, що це вироби із ручною вишивкою.

«В цю колекцію входить 7 моделей. Тут я використала нову техніку – про травлення тканини і декорування ручною вишивкою. Моїм колекціям притаманний цей напрям, я його використовую часто. Працювали над колекцією довго, адже це ручна вишивка. Одна модель – десь 3 тижні», – каже дизайнерка.

Наступною була молодіжна колекція «Вишивана»від студії «Стиль і мода». У цій колекції оживає досвід строїв Прикарпаття, та переростає у модерний витвір мистецтва.

Поліна Дутчак – модель, яка брала участь в показі вже втретє розповіла, що цьогоріч готувались до показу довго, але колекції їй сподобались.

«Одяг мені дуже ж подобається, я задоволена шо представляю колекцію вишиванок. Я тогоріч була вже на показі, моделінг – це моє хобі, мій ріст 180, але паралельно я вчуся на кравця. Мені дуже подобається умови цьогоріч, але готувались довго. Були репитиції, примірки одягу, самого показу не боюся», – каже модель.

До слова під час показу глядачі не були у засобах індивідуального захисту, та й соціальної дистанції мало хто дотримувався. Моделі й ті, дефілювали у масках не всі.