Вишиванки на світових подіумах: Валентіно, Гучі, Гальяно (ФОТО)
05 Жов, 2016 13:00
“Resort 2017” від Valentino – вишукана етніка. 14 червня у столиці Куби – Гавані відбулася презентація нової круїзної колекції Марії Грації Кьюрі та П’єрпаоло Піччолі з великого модельного будинку Valentino – “Resort 2017”. Її родзинкою є поєднання відомих силуетів бренду разом з традиційним українським одягом.
Кьюрі та Піччолі не раз відзначали, що їм імпонує свобода, в тому числі й свобода поєднувати непоєднуване, що вельми своєрідно відобразилося на показі цієї колекції. Так, делікатні сукні та спідниці довжини міді прикрасив великий, практично тропічний, квітковий принт, який італійці пропонують поєднувати зі строгими сорочками або функціональним трикотажем, а на вечірніх мереживних сукнях поруч з впізнаваною українською вишивкою з’явилися дерев’яні намистини, пише UA Modna.
І поки українське національне вбрання продовжує надихати всесвітньо відомих дизайнерів, ми вирішили згадати, хто ще з топових брендів, крім Valentino, раніше звертався до етнічних традицій нашої країни.
Мода на етнічну вишивку вийшла далеко за межі України. Випадки, коли відомі дизайнери звертаються до наших орнаментів і мотивів – все частіші, і зовсім скоро ми вже не будемо дивуватися даним фактом. Понад десять років ми надихаємо модельні будинки по всьому світу, які й без того стильний якісний одяг прикрашають неймовірної краси вишивкою.
Українська колекція від Готьє
Незабаром після Помаранчевої революції 2005 року, відомий французький дизайнер Жан-Поль Готьє, побувавши в Україні, вирішив вдатися до створення своєї “української колекції”. Під час безпосереднього знайомства, всі елементи свідчили про національний етнічний характер даного проекту: подіум Готьє назвав Києвом, сектори, на які була поділена зала, мали назви інших українських міст – Львів, Харків, Житомир, Ялта і т.д. Навіть моделі суконь француз називав “Буковиною”, “Кримом” тощо.
Основу колекції становили сукні, прикрашені українською вишивкою. Моделі також презентували жилети, схожі з традиційним “кептариком”, і темні шкіряні пальта. Деякий час по тому голівудська актриса Гвінет Пелтроу, одягнена в сукню з цієї колекції, прикрасила обкладинку Vogue (минулого року журнал назвав українську вишивку одним з головних трендів сезону), а редактор видання і за сумісництвом один з головних модних експертів світу – Анна Вінтур – розсипалася в компліментах французькому кутюр’є: “Це найкраще, що коли-небудь робив Жан-Поль”.
“Заморожені українські наречені” Джона Гальяно
У 2008 фурор викликав показ директора Dior – Джона Гальяно. В його основу лягли українські етномотиви, колекція була витримана в темних тонах, рукави блузок і подоли спідниць модельєр прикрасив вишивкою.
Моделі, які були вбрані в сірі та сині тони, нагадували Панночку з гоголівського “Вія”. Критики назвали цей проект “Заморожені українські наречені”.
Gucci й гуцульська вишивка
Арт-директор одного з найвідоміших світових брендів Gucci – Фріда Джанніні в 2008-2009 роках створила колекцію осінь-зима, моделі якої були прикрашені вишивкою. Серед інших домінували геометричні орнаменти, характерні для Поділля та Гуцульщини.
Журналісти Vogue згодом писали: “Дизайнер відійшла від традиційного акценту сексуальності та стилю “вамп”. Тут вона вважала за краще елегантний і розкішний одяг”.
Українські амазонки в Парижі та Нью-Йорку
Знову модний світ заговорив про Україну в 2013, коли відразу двоє дизайнерів випустили в світ колекції, присвячені “українським амазонкам”: Прабал Гурунг в Нью-Йорку і Гарет П’ю в Парижі.
Й американець непальського походження, й британець наголошували на тому, що були вражені українськими дівчатами Карпат: справжніми сучасними амазонками, які не підпускають до себе чоловіків й борються проти гендерної нерівності. Така дивна інтерпретація пояснюється тим, що ані Гурунг, ані П’ю на власні очі дівчат Карпат не бачили, а колекцію створювали, попередньо “порившись” в Інтернеті.
Вишивка від Valentino
Модний дім Valentino ще до виходу в світ вищезгаданої колекції “Resort-2017” звертався до українських -мотивів.
Так, колекція італійців весна-літо 2015 була представлена сорочками, сукнями і навіть костюмами, прикрашеними вишитим орнаментом. Знайшлося тут місце і безрукавці з овчини, на Гуцульщині більш відомим як жилетки. Моделі були одягнені в “жупани”, а їхнє взуття – обшите мішковиною.