Вісім і десять гривень: з 12 липня проїзд франківськими маршрутками подорожчає

Автор: Застава Максим

06 Лип, 2021 17:07

Поділитись публікацією
Вісім і десять гривень: з 12 липня проїзд франківськими маршрутками подорожчає

З 12 липня проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування коштуватиме вісім гривень, комунальні ж маршрути вартуватимуть десять гривень за поїздку.

Читайте також: Замість прибрати – закопати: міська влада не реагує на неприбране сміття біля міського озера (ФОТО)

Такі рішення прийняли на засіданні виконавчого комітету шостого липня, пише “Галка“.

Знижка на послуги перевезення комунальними маршрутами надається у випадку:

  • оплати банківською безконтактною карткою, смс-квитком, додатком Easy wallet – 20% (фактичний тариф буде 8 грн);
  • оплати транспортною карткою «Галка» – 40% (фактичний тариф 6 грн) з безоплатною пересадкою протягом 30 хв. з моменту першої валідації);
  • оплати студентською карткою «Галка» – 50% (фактичний тариф 5 грн з безоплатною пересадкою протягом 30 хв з моменту першої валідації).

“Маємо нових 61 автобус, ще 7 чекаємо. Вартість витрати пального для них є висока. У багатьох працюють кондиціонери. Дорожчають інші витратні матеріали. Перші автобуси з 18 року – вже по них проводяться затратні техогляди, вони постійно зростають. Зарплата у водіїв значно вища, ніж у приватних перевізників. У нас 2 чи 2,5 водія на автобус”, – пояснив начальник управління транспорту міської ради Андрій Гіглюк, пише агенція новин “Галка”. 

Безплатний проїзд здійснюватиметься за наявності транспортної картки «Галка» пільгова», «Галка» учнівська» або дійсного посвідчення встановленого зразка для: ветеранів війни, постраждалих у Чорнобильській катастрофі, людей з інвалідністю тощо.

“Насправді ця ціна не покриває витрат, але піднімаємо. У нас величезна кількість пільговиків, учні. Якщо людина хоче зекономити, купити картку “Галка” – їздити по шість гривень, нічого не зміниться. Тільки кожен четвертий має “Галку”. Тому купуйте, і нічого не зміниться, тариф буде шість гривень”, – прокоментував рішення Марцінків.

Крім того, затвердили тариф штрафного квитка контролера, у випадку відсутності у пасажира іншого проїзного документа, що підтверджує право на проїзд, у розмірі  200 грн.

Вартість транспортної картки «Галка» відтепер 40 грн.

Що стосується “приватників”, вони забезпечуватимуть проїзд з 10:00 до 16:00 без обмежень, а до 10:00 та після 16:00 – у кількості трьох пільгових місць у кожному транспортному засобі.

Безоплатний  проїзд учнів закладів загальної середньої освіти у міському пасажирському транспорті загального користування здійснюється за наявності дійсного учнівського квитка та/або карти «Галка» щоденно з 7:00 до 21:00, за винятком вихідних, святкових днів і канікул.

Безоплатне перевезення учасників бойових дій у міському пасажирському транспорті загального користування здійснюється при наявності посвідчення учасника бойових дій або нотаріально завіреної копії посвідчення; учасників АТО у міському пасажирському транспорті загального користування здійснюється при наявності довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України; бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України – при наявності посвідчення бійця-добровольця антитерористичної операції, виданого Івано-Франківською обласною радою або нотаріально завіреної копії посвідчення.

Безоплатне перевезення осіб з інвалідністю 3 групи та пенсіонерів за віком у міському пасажирському транспорті загального користування здійснюється при наявності посвідчення, яке надає право безплатного проїзду та картки «Галка».