Вісім років в’язниці загрожує двом прихильницям “русского мира” з Прикарпаття

Автор: Застава Максим

16 Mar, 2023 18:35

Поділитись публікацією
Вісім років в’язниці загрожує двом прихильницям “русского мира” з Прикарпаття

Прокурори передали до суду справи щодо двох мешканок Прикарпаття, які пропагували “руський мир” та виправдовували окупацію.

Як повідомляють в обласній прокуратурі, слідством встановлено, що обвинувачені поширювали через власні акаунти у соціальних мережах матеріали з підтримкою та виправдовуванням окупантів, передає “Галка“.

Одна з них – уродженка РФ, яка тривалий час проживає в Івано-Франківську, з травня 2022 року розповсюджувала публікації, в яких збройна агресія подавалась як внутрішній громадянський конфлікт. Як учасниця проросійських груп та прихильниця пропагандистів вона ділилася дописами про «визволення від фашизму», а українців називали “нацистами” і “терористами”.

Інша обвинувачена – жителька Прикарпаття не лише поширювала дописи на підтримку окупантів та пропагандистські матеріали з “освобожденных городов”, а й розповсюджувала заклики щодо припинення існування України як самостійної держави.

Їй пред’явлено обвинувачення також у вчиненні дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади (ч. 3 ст. 109 КК України). Обидві зловмисниці перебувають під вартою.

Їм загрожує до восьми років ув’язнення.