Вісім смертей з початку року. Як уберегти себе та своїх дітей від кору?

Автор: Турій Роман

25 Лют, 2019 10:00

Поділитись публікацією
Вісім смертей з початку року. Як уберегти себе та своїх дітей від кору?

В Україні триває спалах найбільш заразного інфекційного захворювання – кору. З початку року на кір захворіло більше 21 000 людей, із них 12 000 дітей. Івано-Франківська область займає лідируючі позиції по кількості хворих: захворіло 1883 особи, госпіталізовано 715, із них 469 дітей.

Кір – дуже небезпечне захворювання. В 2018 році від нього в Україні померло 16 людей, з початку цього року кір забрав ще вісім життів. Як уберегтися від цього захворювання нам розповіла сімейний лікар Дарина Дмитрієвська. Вона веде очний прийом у провідних державних та приватних клініках Києва, а також консультує онлайн через сайт medikit.ua

Що таке кір і як він передається?

Кір – дуже заразне і небезпечне інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Щоб заразитися не обов’язково бути поряд з хворою людиною, яка чхає, кашляє, або просто розмовляє. Небезпека може чекати навіть у порожньому ліфті, в якому їхав хворий. Вірус кору живе в повітрі до двох годин і він настільки сильний, що девять із десяти невакцинованих людей, які мали контакт із хворим або перебували у приміщенні, де знаходився хворий, будуть 100% заражені.   

 

Як розпізнати кір?

Вірус кору може жити в організмі людини без симптомів до 21 дня. В цей період людина прекрасно почувається і веде звичний спосіб життя. Після інкубаційного періоду починається активна фаза захворювання. Кір часто плутають із застудою та грипом, так як він починається із схожих симптомів: висока температура, головний біль, сухий кашель, збільшення лімфовузлів.

 

Проте є додаткові характерні для кору симптоми. Наприклад, запалення слизової оболонки очей – часто хворому нестерпно перебувати у добре освітленому приміщенні чи на сонці, запалення в ротовій порожнині – червоні плями на внутрішній стороні щік, пронос та блювота. На 4-5 день з’являється дрібний та густий червоний висип, який починається з голови та обличчя і поступово спускається нижче на все тіло. Якщо у хворого присутній хоча б один із цих симптомів  – необхідно терміново звернутися до лікаря.

 

Необхідно йти на прийом чи викликати лікаря додому?

Немає значення. Досвідчений лікар розпізнає кір навіть на заочному прийомі. Наприклад, у мене на онлайн консультації на сайті medikit.ua були два пацієнти із Івано-Франківської області, у яких я діагностувала кір дистанційно та надала їм рекомендації щодо лікування. На щастя, у них не було ускладнень і вони вже одужали.

 

Чим небезпечний кір, чому від нього помирають?

Кір небезпечний серйозними ускладненнями. Захворювання може супроводжуватися пневмонією, вушною інфекцією і запаленням мозку. Саме від цих ускладнень помирають хворі на кір. Також такі ускладнення можуть призвести до інвалідності.  

 

Як лікувати кір?

На жаль, лікування від кору немає. Лікують тільки ускладнення, які спричинені захворюванням кору. Єдиний спосіб запобігти важким ускладненням і смерті від кору – це вакцинація.

Як отримати щеплення?

Вакцина КПК (проти кору, паротиту і краснухи) входить в календар обов’язкових профілактичних щеплень. Кожна людина має отримати дві дози вакцини. Першу – у віці 1 року, другу – в 6 років. Якщо дитина не була вакцинована або пропустила дозу за графіком, необхідно звернутися в державний медичний заклад та отримати щеплення безкоштовно. За даними Міністерства охорони здоров’я, усі регіони повністю забезпечені вакцинами КПК.

 

Як дорослій людині дізнатися чи була вона вакцинована в дитинстві?

Якщо немає дитячої медичної книжки, в яку вносилися відомості про щеплення, – тоді можна здати аналіз на антитіла до кору (з’являються під час хвороби або після вакцинування та живуть в організмі все життя). Є два аналізи. Якщо ви не контактували із хворими, почуваєтеся добре і просто хочете перевірити чи є у вас антитіла – тоді треба здати аналіз “Антитіла до вірусу кору IgG”. Якщо ви підозрюєте у себе кір – тоді необхідно здати аналіз “Антитіла до вірусу кору IgM”.

 

Якщо ви хворієте та хочете пересвідчитися, що це не кір, або не робили щеплень від кору або інших хвороб і хотіли б розробити для себе індивідуальний графік щеплень, дізнатися про щеплення, яких немає в календарі, про реакції на щеплення – можете звернутися до лікаря онлайн на сайті medikit.ua та отримати рекомендації досвідченого фахівця.

Розкажіть про сайт medikit.ua

Medikit – це сервіс з надання онлайн консультацій лікарів. На нашій платформі працюють близько 100 високопрофесійних лікарів різних спеціальностей. За перші місяці роботи ми надали більше 1000 онлайн консультацій. Це дуже зручно, коли ви не маєте змогу піти до лікаря, коли ви за кордоном та хочете отримати консультацію українського спеціаліста, коли ви проживаєте в глибинці та їхати до лікаря дуже довго, а необхідна термінова консультація. Якщо у вас є доступ до інтернет – то medikit.ua забезпечить вам постійний зв’язок з лікарем.

 

Як отримати онлайн консультацію?

Заходите на сайт medikit.ua, або завантажуєте мобільний додаток Medikit, реєструєтеся та пишете свої симптоми або запитання у розділі “Телекіт”. Через декілька хвилин лікар буде з вами на зв’язку – в чаті, по відео або аудіозв’язку, як вам зручно. Вартість консультації становить 150 гривень.

 

Завантажити мобільний додаток Medikit для iPhone

Завантажити мобільний додаток Medikit для Android