Віспа мавп ідентифікована вже у понад півсотні країн

Автор: Вадим Войтик

04 Jul, 2022 09:17

Віспа мавп ідентифікована вже у понад півсотні країн

У країнах Європи за останні два тижні потроїлася кількість випадків зараження віспою мавп. Вірус швидко мутує. 

Про це повідомив директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге, пише Associated Press.

Клюге закликав європейські країни робити більше зусиль у боротьбі із хворобою. За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США (CDC), у 51 країні світу зафіксували понад 5000 випадків заражень віспою мавп.

За словами Клюге, кількість інфікованих у Європі становить близько 90% від загальної кількості, при цьому віспу мавп виявили у 31 європейській державі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Світ чекає нова пандемія і до чого тут мавпи? Фактчек від Галки

Директор Європейського регіонального бюро ВООЗ також додав, що 99% хворих склали чоловіки.

Тим часом португальські вчені виміряли швидкість мутацій вірусу віспи мавп, повідомляє портал медичної інформації Medical Xpress.

“Вони виявили, що вірус мутував зі швидкістю в 6-12 разів вище, ніж очікувалося. Дослідники припускають, що раптове прискорення швидкості мутації вірусу може бути ознакою того, що вірус розробив новий спосіб зараження людей – зараз вважається, що він передається від людини до людини при тісному контакті з відкритими ураженнями, через рідини організму чи повітряно-краплинним шляхом”, – йдеться у повідомленні.

Наразі ВООЗ не оголошує спалах мавпячої віспи надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я, що має міжнародне значення.