Виставка про митрополита Шептицького з Франківська помандрувала до Запоріжжя
09 Вер, 2015 21:45
З нагоди Року Андрея Шептицького працівники Державного архіву Івано-Франківської області (ДАІФО) спільно з парафією Святих Кирила і Методія в Івано-Франківську (Крихівцях) підготували пересувну виставку інформаційно-просвітницьких банерів. Її мета – ознайомити якнайширшу громадськість із біографією, документами та світлинами про митрополита Андрея. Тепер виставка мандруватиме по Україні та за її межами.
Державний архів області в цьому напрямку об’єднав свої зусилля з Центральним державним історичним архівом України у м. Львові. Виставка суттєво поповнилася завдяки цифровим копіям матеріалів, наданих його співробітниками Оксаною Гайовою та Марією Мицан, пише Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ.
Державним архівом Івано-Франківської області за сприяння директора архіву Ігоря Івановича Гриника було виготовлено об’ємну пересувну виставку «Митрополит Андрей Шептицький – Мойсей українського народу».
У повному обсязі виставку було нещодавно представлено у фойє обласного музично-драматичного театру на VI сесії Патріаршого Собору Української Греко-Католицької Церкви, яка проходила 25–27 серпня 2015 р. у м. Івано-Франківську. З нею мали змогу ознайомитися більше як 250 делегатів і гостей Собору.
За словами секретаря Патріаршого Собору митр. прот. Олега Каськіва, виставка викликала цікавість серед делегатів Собору, які прибули з 57 країн світу. Виставку оглянули Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук та багато інших делегатів Собору.
За ініціативи владики Володимира (Війтишина), Архиєпископа і Митрополита Івано-Франківського, виставку було також представлено на Синоді Єпископів УГКЦ (30.08 – 06.09.2015, м. Івано-Франківськ). Виставкові матеріали були дуже доречною ілюстрацією до дня духовної віднови для єпископів та членів Синоду, який було проведено саме на основі постаті праведного Андрея Шептицького.
На сьогодні виставка помандрувала на прохання Екзарха Донецького Степана (Менька) ще не в Донецьк, але вже в Запоріжжя. Цифрові копії виставкових матеріалів надані на прохання Блаженнішого Святослава до Києва, на прохання єпископів – до Бразилії та Аргентини. Але на цьому історія однієї виставки, яка виникла на основі співпраці, далеко не завершилась.