Виставковий локомотив з ЛРЗ відреставрують та встановлять у новому місці (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

17 Sep, 2020 11:32

Поділитись публікацією
Виставковий локомотив з ЛРЗ відреставрують та встановлять у новому місці (ФОТО)

В Івано-Франківську розбирають пам’ятник на території ЛРЗ – виставковий паровоз 9П. Його планують відреставрувати і встановити в іншій частині міста.

Читайте також: На "Локомотиворемонтному заводі" ще не знають, як ремонтуватимуть пішохідний міст на Пасічну (ФОТО)

Директор АТ “Івано-Франківський локомотиворемонтний завод” Руслан Терешко розповів “Галці”, що локомотив стоїть на цьому п’єдесталі близько 40 років, за цей час він вкрився іржею. А от самому паровозу вже понад 80 років – він був виготовлений в 40-их.

“Спробуємо його розмістити в якісь локації в місті. Плануємо, що це буде подяка колективу завод за те, що місто врятувало підприємство. Ми порадилися на підприємстві – я запропонував колективу і вони погодилися. Тут біля нас він стоїть, якщо відверто, то його ніхто не бачить і ніякої цінності він не представляв – до нього не було доступу, аби його оцінили. Тому сподіваємося, що його можна буде використовувати як фото зону і табличку з подякою поставимо”, – ділиться директор.

На заводі планують, що реставрація триватиме близько місяця. В паровозі багато знищених деталей, тому роботи можуть тривати і більше, адже елементи хочуть замінити на автентичні. Терешко додає, що зараз вони вивчають місця, куди б можна було перенести пам’ятник.

“Потрібне таке місце, аби його далеко не перевозити, бо він сам важить десь 45 тонн. В цьому проблема. Ми не могли його зняти з п’єдесталу, мусили його розбирати. Тепер залежно від локації, де буде доступ, щоб розмістити крани, аби ті могли його розвантажити з трейлера. Є дуже багато таких моментів, тому локація поки що невідома”.