Вітчизняні багатії за рік кризи бідніли разом з усією країною

Автор: Вадим Войтик

30 May, 2014 10:58

Поділитись публікацією
Вітчизняні багатії за рік кризи бідніли разом з усією країною

Найбагатші українці за рік втратили понад $ 13 млрд, а сукупні статки першої сотні товстосумів зменшилися до $ 42 млрд. В цілому з сотні багатіїв збільшити свої капітали вдалося тільки 10 українцям.

Читайте також: Екскандидатка в нардепи від Прикарпаття Маруся Звіробій отримала поранення на фронті

Причинами втрат, як припускає ТСН з посиланням на журнал Forbes.ua, стали погана ситуація на зовнішніх ринках (мінімальні ціни, падіння попиту) і внутрішня політична криза, яка загострила економічну.

При цьому найбільше постраждав банківський сектор, оскільки спостерігався різкий відтік депозитів в Криму, Харкові, Луганську, Донецьку. Ще сильніше погіршив становище дорогий долар.

“Тільки щодо короткої валютної позиції це призвело до збитків у банківському секторі в 10 млрд гривень”, – повідомив керівник аналітичного департаменту АРТУ Вадим Янковський.

У рейтингу багатіїв на першому місці традиційно, розмістився мільярдер Рінат Ахметов. Його статки становлять $ 11,2 млрд.

На другому місці Віктор Пінчук. Багатство бізнесмена оцінили в $ 3 млрд. Третє місце рейтингу отримав Геннадій Боголюбов з $ 2 млрд. А от четверту сходинку рейтингу зайняв його партнер – Ігор Коломойський – $ 1,8 млрд. П’ятірку багатіїв закриває нардеп Вадим Новинський зі статками в $ 1,4 млрд.

Багатство лідера президентської гонки Петра Порошенка (шоста сходинка) оцінюється в $ 1,3 млрд. Його конкурент на виборах Сергій Тігіпко опинився на 9 місці рейтингу з $ 1 млрд.

Оголошений у міжнародний розшук Андрій Клюєв розмістився на 66 місці рейтингу з $ 116 млн, а син колишнього президента Олександр Янукович опинився на 87 сходинці з $ 78 млн.