“Витвір” промисловості: у мережі показали красу Домбровського кар’єру (ВІДЕО)

Автор: Зелінська Таня

21 Тра, 2020 14:36

“Витвір” промисловості: у мережі показали красу Домбровського кар’єру (ВІДЕО)

У мережі опублікували відео Домбровського карєру з висоти пташиного польоту.

Читайте також: Через коронавірус "Свято неба" на Тлумаччині знову скасували

Відео у фейсбук опублікував директор КП “Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича” Михайло Ковтун, інформує “Галка”.

Він розповідає, що у минулому це потужне родовище калійно-магнієвих солей, зараз це величезне водосховище солончаку, затоплена система шахт із затопленим кратером. Величезна воронка, глибиною близько 200 метрів – конусоподібна спіраль, яка в глибині надр розгалужена мережею шахт, які проходять глибоко під землею під територією всього міста Калуша.

“І десь в ЗМІ завжди згадують, що це зона екологічного лиха… Так, це – “витвір” промисловості. Але і матінка-природа в останні роки докладає зусиль, щоб виправити шкідливий вплив людства на навколишнє середовище. Коли нещодавно потрапив сюди, спочатку було враження, що я в котромусь з національних парків Канади: цікавий ландшафт, самонасіяний густий ліс, криштально чиста вода, багата орнітофауна. Враження словами не передати. Це треба бачити…”, – йдеться у дописі.

Домбровський кар’єр, на думку Ковтуна, – це потенційна дестинація для пішого, велосипедного, водного, екскурсійного, пізнавального, орнітологічного туризму з простими екологічними стежками й маршрутами, і без зон відпочинку, бо за декілька років тут може бути величезна кількість сміття.

“Щодо SPA-resort, – потрібно провести всі відповідні аналізи й прорахувати ризики, бо це все таки промисловий об’єкт. Запросите, радо допоможу! Бережіть природу й спостерігайте, як вона може відновлюватись!”, – додає він.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...