Війна, брак валюти та безконтрольний друк гривні стали причинами стрімкої девальвації – експерт

Автор: Турій Роман

24 Лют, 2015 08:24

Поділитись публікацією
Війна, брак валюти та безконтрольний друк гривні стали причинами стрімкої девальвації – експерт

Гривня стабілізується тоді, коли в НБУ на торгах буде достатньо валюти, щодня, протягом років, а в резервах Нацбанку буде декілька десятків млрд. доларів золотовалютних активів.

Читайте також: Депутат облради пішов до суду на голову "Опозиційного блоку" - бо той назвав його "Пилипом з конопель"

Про це говорить депутат Івано-Франківської обласної ради Юрій Романюк.

«Станом, на кінець 2013 року, валютна біржа середньостатистично щоденно обертала валом у 200-250-300 млн. доларів США/Євро (в асортименті). Останні півроку по 2-3-5 млн. в один біржовий день, а сьогодні в межах 200-250 тисяч доларів США! Валюти немає – бо експортери не бажають повертати валюту назад в Україну, не зважаючи на те, що фіксованого курсу вже немає, і він реально ринковий! Але, пропозиція повинна завжди перевищувати попит», – каже Романюк.

Окрім того, за його словами, зіграла свою роль і розкручена урядом інфляція та скажена емісія викликана друкуванням необмеженого об’єму не забезпеченої гривні. Саме «друк грошей» призводить до значної щоденної девальвації гривні, каже депутат.

«І спонукає та провокує експортерів до затримання валюти за кордоном, бо кожен день затримки повернення валюти в Україну приносить їм по 0,5-1-2 грн. в плюс на 1 доларі США! Приклад: ще у п’ятницю експортер не повернув валюту з офшору в Україну по 26-27 грн/долар, а в понеділок він вже отримав бонус у 32 грн/долар», – каже експерт.

Також, за совами Романюка, не слід відкидати і фактор війни, який теж впливає на курс національної валюти.