Вийшла книжка про діяльність Андрея Шептицького у Станіславові
24 Вер, 2015 16:50
У серії книжок про Івано-Франківськ „Моє місто” вийшов ювілейний 40-випуск – книга „Перше слово Пастиря”. Вона присвячена 150-річчю від дня народження Андрея Шептицького.
Презентація відбулася 23 вересня в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка, йдеться у матеріалі Оксани Шаран.
В основі видання – пастирські послання митрополита, тогочасного станиславівського єпископа, які він написав у нашому місті (саме тут і почалося його велике служіння Україні) та поза його межами для віруючих всього українського народу.
Серед них: „Перше слово Пастиря”, „Наша програма”, „Правдива віра”, „Християнська родина”, „До моїх любих гуцулів”, „На грані двох віків” та „Найбільша заповідь”.
Зміст послань вкотре переконує вдумливих читачів у пророчих думках слуги Божого, який вже за свого земного перебування серед українців став не лише символом незламної віри, а й святим у людському розумінні. Митрополит притягував до себе серця людей своєю щирістю, невдаваною добротою та любов’ю.
Головне завдання, яке ставили перед собою упорядники книжки, – це популяризація послань митрополита, доступність їх широкому загалу читачів, адже вони є дороговказом для християн будь-якої конфесії, у них закладені істини Церкви.
Варто зазначити, що 40-ий випуск є першою книгою серії „Моє місто” власне в кольоровій обкладинці.
Передмову до нової книги, як і до попередніх випусків серії, написав науковий редактор об’єднання „Моє місто” Іван Монолатій.
У виданні використані ілюстрації з приватних колекцій голови об’єднання Зеновія Жеребецького, науковця Оксани Гайової, а також світлини з колекції Державного архіву Івано-Франківської області.
До слова, в рік Пророка України історико-краєзнавче об’єднання спромоглося видати не лише пастирські послання Шептицького. Саме містознавці є ініціаторами спорудження пам’ятника митрополитові в Івано-Франківську.
Презентація книги „Перше слово Пастиря” в обласній бібліотеці ще раз засвідчила про велич постаті Мойсея українського народу Андрея Шептицького та, сподіваємось, дала змогу її учасникам глибше пізнати його чин, любов до України та українців.