Вийшла нова книга про забуті пам’ятники Івано-Франківська

Автор: Людмила Баран

15 Jul, 2014 23:49

Поділитись публікацією
Вийшла нова книга про забуті пам’ятники Івано-Франківська

Відомий у місті краєзнавець Іван Бондарев 15 липня презентував нову книжку “Слідами забутих пам’ятників”. 

Читайте також: Іван Бондарев розповість франківцям про прикарпатців в АТО

Книжка входить до серії “Моє місто”. Це вже 36-те видання однойменного краєзнавчого об’єднання, яке доносить до мешканців Івано-Франківська різноманітні відомості з культури та історії рідного міста. Іван Бондарев є активним учасником цієї спільноти. “Слідами забутих пам’ятників” –  третя напрацьована ним книга, що виходить у серії “Моє місто”.

У ній йдеться про монументи невідомі загалу, такі, що стояли в місті за часів Речі Посполитої, Австро-Угорщини, СРСР та перших років поновлення незалежності України.

Книга вміщує тексти, які впродовж 5 років Іван Бондарев публікував у пресі. Але під книжковою палітуркою більше простору, ніж на газетних шпальтах. Тому у “Слідами забутих пам’ятників” увійшло набагато більше цікавих відомостей та ілюстрацій.

Іван Бондарев стверджує, що найдавнішим пам’ятником нашого міста була скульптура Яна Непомука, яка стояла на розі Новгородської і Галицької вулиць.

“Не знаю, чи зараз ми робимо кращі пам’ятники, ніж колись. Хотілося б, щоб місто мало такі, як цей монумент Янові Непомуку”, – сказав видавець Василь Іваночко.

Рідкісну світлину цього монумента помістили на обкладинку книжки. Фотографії і малюнки для видання надали краєзнавці та колекціонери.

“Я зрозумів, що треба фотографуватися біля пам’ятників. В цій книзі багато знімків, де я побачив себе п’ятирічним хлопчиком”, – зауважив на презентації краєзнавець Роман Діда.

Краєзнавці радять іванофранківцям включити книжку “Слідами забутих пам’ятників” до своєї колекції, показувати дітям. Кажуть, що вона може бути корисна для того, щоб влаштовувати екскурсії містом.  Також запевняють, що тексти у книжці легкі й приємні для читання.

Голова історико-краєзнавчого об’єднання “Моє місто” Зеновій Жеребецький говорить: “Книжка “Слідами забутих пам’ятників” написана жваво, дотепно, з певним шармом.”

фото – Юрій Гриньків

 

Теги: