Військові медики рятують життя місцевим мешканцям ризикуючи навіть власним життям

Автор: Турій Роман

03 Sep, 2014 09:06

Поділитись публікацією
Військові медики рятують життя місцевим мешканцям ризикуючи навіть власним життям

Військово-лікарські бригади Дніпропетровського військового госпіталю в бойових умовах надають кваліфіковану медичну допомогу військовослужбовцям АТО та місцевим мешканцям.

Військові лікарі оперують солдат та офіцерів, які отримали вогнепальні, мінно-вибухові та осколкові поранення різного ступеня в ході виконання завдань АТО. Фактично ці медики надають першу медичну допомогу нашим захисникам, і від того наскільки якісною та оперативною вона буде, залежить і те як швидко наші солдати повернуться до свого нормального цивільного життя.

Та не лише воїни сил АТО отримують поранення… Як розповів підполковник медичної служби Олексій Остапенко терористи та російські найманці навмисно обстрілюють місцевих жителів як зі стрілецької зброї так і з мінометів та систем залпового вогню.

– Нещодавно нашою медичною бригадою був евакуйований чоловік, який отримай вогнепальне поранення грудної клітки, – розповів військовий медик. – Наші десантники бачили як літня людина рухалася на велосипеді в бік нашого блокпосту. Далі пролунав постріл з «зеленки».  Чоловік упав. Бійці ризикуючи власним життям витягнули його з зони обстрілу. Після огляду рани ми встановили, що йому стріляли в спину з явним наміром дискредитувати Українських військових в очах місцевого населення. Чоловіку пощастило. Куля пройшла на виліт не зачепивши життєво важливі органи. Ми надали йому першу медичну допомогу та доставили до міської лікарні, його життю вже нічого не загрожує.

Також військовослужбовці, які виконують завдання у визначених районам надають добровільну донорську допомогу місцевим лікарням. До керівництва з одного з військових підрозділів звернувся головний лікар, для порятунку людини необхідно була кров рідкої групи О(IV) Rh -, на щастя в  даному підрозділі  з такою групою крові виявилося чотири бійця завдяки їм життя людини було врятовано.

Необхідно зазначити, що військові медики в зонах виконання завдань забезпечені всіма необхідними медичними препаратами та  перев’язочними матеріалами.

 

 

Аркадій Радківський.