Військовий збір 1,5% буде утримуватися при виплаті зарплати

Автор: Людмила Баран

10 Aug, 2014 10:57

Поділитись публікацією
Військовий збір 1,5% буде утримуватися при виплаті зарплати

Запроваджено військовий податок, який утримуватиметься із доходів найманих працівників і не буде стосуватися пенсіонерів.

У Податковому законодавстві внесено зміни, за якими кожен громадянин сплачуватиме 1,5 % із заробітної плати, із виграшів у державних та недержавних лотереях.  Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України і деяких інших законодавчих актів України», яким запроваджено військовий збір, набрав чинності 3 серпня, нагадує прес-служба ДПІ.

Сплата цього податку буде аналогічно податку з доходів фізичних осіб, він буде утримуватися при виплаті зарплати. Це відбуватиметься через роботодавців, адже особою, відповідальною за нарахування, утримання і перерахування податку до бюджету із заробітної плати, є саме роботодавець.

Збір стягуватиметься за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб. Платниками податку є фізичні особи — резиденти та нерезиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні, податкові агенти.

Що стосується оподаткування інших доходів, то відповідальність за їх оподаткування покладена на податкових агентів. Якщо ж ви укладете договір купівлі-продажу майна (квартири, машини тощо), то від загальної суми договору необхідно буде також перерахувати 1,5% збору.

Варто зазначити, що «військовий» збір утримуватиметься із доходів найманих працівників, і не буде стосуватися тих категорій населення, які не отримують доходів, що входять до фонду оплати праці, зокрема, пенсіонерів.