Військово-медична доктрина вміщується на восьми аркушах. Саме тому статистика ускладнень після зашивання “брудних” ран просто зашкалює – «Гіппократ»

Автор: Турій Роман

15 Лис, 2014 10:52

Поділитись публікацією
Військово-медична доктрина вміщується на восьми аркушах. Саме тому статистика ускладнень після зашивання “брудних” ран просто зашкалює – «Гіппократ»

Зараз багато говориться про відсутність сучасної української військово-медичної доктрини. Але чи робиться щось для того, щоби її створити? Чи вивчається досвід інших держав, які мають досвід надання якісної медичної допомоги в умовах сучасних бойових дій, наприклад США, Ізраїлю?

Про це говорять у добровольчому медичному батальйоні «Гіппократ».

«Наш досвід спілкування з доморощеними “фахівцями” і достойниками від військової медицини є радше песимістичним. Вони не хочуть чути нікого, окрім себе. Вони не хочуть бачити очевидних викликів, які ставить перед усіма нами сучасна “гібридна” війна. Виявляється ці “високочолі експерти” вже “розробили” вітчизняну військово-медичну доктрину. Ми мали нагоду ознайомитися з цим без перебільшення “грандіозним” документом обсягом аж… вісім аркушів. Для порівняння – військово-медична доктрина США за обсягом перевищує 20 томів! Що тут сказати?», – говорять у добровольчому батальйоні.

За їх словами, саме тому й не дивно, що статистика анаеробних ускладнень після зашивання “брудних” ран просто зашкалює (а це ж десятки ампутованих кінцівок). Або така важлива проблема, як незнання нашими лікарями сучасних принципів корекції геморраґічного шоку…

«Дуже прикро, що цими “незнайками” часто є не лікарі старшої ґенерації, а саме молоді фахівці, які зовсім недавно оволодівали сучасними медичними знаннями. Але ж чому про це мовчать наші науковці-патріоти? Де їхня ініціатива, скерована на поліпшення цього незадовільного стану нашої військової медицини?
У зв’язку з цим ми звернулися до відомих вітчизняних науковців у галузі невідкладної медицини з пропозицією стати науковими консультантами нашого батальйону. Кожен з цих науковців напише кілька лекцій з найбільш актуальних тем сучасної військової медицини. В перспективі плануємо видати їх друком, як “Відновний курс лекцій для військових лікарів”. Запрошуємо до співпраці всіх небайдужих науковців-патріотів», – відзначають у добровольчому батальйоні.