Влада пояснила, чому на Івано-Франківщині найвища смертність від COVID-19 в Україні

Автор: Турій Роман

08 Apr, 2020 14:42

Влада пояснила, чому на Івано-Франківщині найвища смертність від COVID-19 в Україні

Влада Прикарпаття пояснила, чому на Івано-Франківщині найвища смертність від COVID-19 в Україні – 13 випадків з-поміж 52. 

Читайте також: «Об’єднатись та допомогти»: у Франківську думали, як соціалізувати людей з інвалідністю (ФОТО)

Про це йшлося під час пресконференції восьмого квітня в Івано-Франківській ОДА, пише “Галка”. 

Нагадаємо, наразі в Івано-Франківській області кількість хворих на COVID-19 збільшилося до 198, 13 прикарпатців померли, зокрема чотири випадки підтвердили за останню добу.

“Фактично ми маємо у всіх випадках – запущені випадки, люди занадто пізно звертаються. Бачимо, що мала місце блискавична форма, і супутні хвороби. Це доведено, що таким людям, з супутними хворобами, дуже важко вийти з такого стану і є летальні випадки. Тому при перших ознаках хвороби потрібно звертатися до сімейного лікаря, не займатися самолікуванням. Для нашої області, маленької – 25 % смертності від України – це дуже багато. Тому це ще раз свідчить про потребу у карантині і свідомості людей”, – сказав в.о. голови Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медики Прикарпаття розповіли деталі про нові чотири смертельні випадки через COVID-19

Також в ОДА повідомили, що наразі перевіряють дії сімейних лікарів, котрі консультували померлих від COVID-19 перед їх госпіталізацією. Але додають, що більшість з медиків – добре обізнані з хворобою і знають, як правильно реагувати.

“Всі сімейні лікарі керуються наказом і алгоритмом від МОЗ. Вони займаються легкими формами, і самі визначають критерії, коли їх скерувати у заклади охорони здоров’я. Кожен лікар несе персональну відповідальність, як він надає цю допомогу. Звичайно, людський фактор є, за всіх 100% не можемо бути впевнені. Але більшість лікарів діють вчасно і адекватно. Коли є середня форма – однозначно у медзаклад. Ми ведемо перевірку дій сімейних лікарів, і повідомимо окремо”, – сказала керівниця інформаційно-аналітичного центру з питань протидії коронавірусу в Івано-Франківській області Наталя Дьоміна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В область приїхали ліки від COVID-19: медики забороняють приймати їх самостійно

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 14
  • like
14
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry