Франківськ – єдиний, де є проблеми: стример Лебіга скасував “вибори” за донат у місті через складність з погодженням акції (ВІДЕО)

02 Вер, 2023 16:52

Поділитись публікацією
Франківськ – єдиний, де є проблеми: стример Лебіга скасував “вибори” за донат у місті через складність з погодженням акції (ВІДЕО)

Стример Михайло Лебіга скасував проведення благодійної ініціативу в форматі “виборів” в Івано-Франківську третього вересня. За його словами столиця Прикарпаття – єдине місто серед запланованих, де збір донатів на ЗСУ неможливо провести через бюрократичні труднощі та визначення акції. 

Галка розбиралася у ситуації. 

Раптова ініціатива у форматі “виборів”, де бюлетень коштує 100 гривень і піде на фонд “Повернись живим”, має відбутися третього вересня в різних містах України. В Івано-Франківську подію планував прийняти бар “Блуд”. 

Про скасування ініціативи стример Лебіга повідомив у соціальній мережі. 

“Влада вирішила, що наша історія – це масовий захід, на погодження якого потрібно було повідомити за 14 днів до самого заходу. Ми не подали, бо придумали це лише кілька днів тому. Ми люди хороші, тому не будемо порушувати закон, тож 3 вересня не буде нічого. Івано-Франківськ – єдине місто, де виникли такі проблеми. Франківці, тоді будете донатити і голосувати онлайн”,- сказав Лебіга у сторіс Інстаграм.

У коментарі “Галці” в закладі “Блуд” повідомили, що не є організаторами “виборів”, а лише планували надати під них своє приміщення. Напередодні події заклад отримав інформацію від поліції про те, що заплановане дійство може підпадати під визначення масового заходу. Про який треба у письмовому вигляді попереджати владу та правоохоронців за 10 днів до акції і отримувати погодження. Дозвіл на проведення має завчасно дати Рада оборони області чи районна військово-цивільна адміністрація за дорученням Ради.  

Тож зважаючи на ці обмеження команда організаторів з команди Лебіги вирішила скасувати “вибори” в Івано-Франківську.

“Ми би залюбки звернулися з офіційним запитом, якби донат у барі підпадав під юридичне визначення «масовий захід», зробили б це також, якби за 14 днів напевне знали, що мем точно народиться, і якби були впевнені, що у закладу, який погодився надати локацію, не буде у подальшому жодних проблем. Загалом ми просто вирішили не наражати заклад на небезпеку, але, оскільки список міст уже був озвучений і люди готувалися приходити — не могли просто тихо викреслити Івано-Франківськ. Прикро, що через чиїсь упередження благодійна подія переросла у скандал. І ще більш прикро, що хтось настільки переляканий, що, замість підтримувати своїх, залякує людей поліцією. Закликаємо іванофранківців донатити третього вересня онлайн, або долучатися до події у сусідніх Львові та Тернополі, де розуміють, що таке мем і знають, чим масовий захід відрізняється від донату війську”, – додали в коментарі редакції організатори благодійної події.

Михайло Лебіга –  український Twitch-стрімер із ніком Leb1ga, відомий перш за все тим, що регулярно збирає на платформі рекордні збори на потреби ЗСУ, ГУР, та інших підрозділів, які зараз боронять незалежність України.

У липні 2023 року Лебіга всього за одну ніч зібрав рекордні 8,35 млн гривень. Стрім йшов майже 8 годин. Первинною метою було зібрати 2 658 000 грн, але за підсумками зборів сума втричі перевищила ціль. Лише за першу годину вдалося зібрати понад 3 млн, а за підсумками усього збору — понад 8,3 млн грн.

Цієї суми вистачило на три розвідувальних безпілотники «Сич» для Головного управління розвідки. Кошти, які залишились після покупку БпЛА для ГУР МОУ, спрямували на придбання автівки для одного з підрозділів Сил оборони.

28 серпня в соцмережах Лебіги з’явилось відеозвернення, зняте в стилі новорічного відео Володимира Зеленського 2018 року (де той оголосив, що братиме участь у президентських перегонах). Лебіга також йде на вибори – але голосування відбудеться гривнями.

Спільно з фондом “Повернись живим” стрімер пообіцяв, що кожен донат у розмірі 100 гривень буде вважатися голосом. Гроші можна перевести онлайн, або у восьми містах України кинути у скриньку, яка стоятиме біля організованої виборчої дільниці.

Долучитися до благодійності офлайн можна 3 вересня з 16:00 до 20:00 у Києві, Дніпрі, Львові, Чернівцях, Хмельницькому, Луцьку, Тернополі.  

Лебіга

 
Теги: