Влада засумнівалась в мистецькій цінності нових муралів на вулицях міста – скликає комісію

Автор: Турій Роман

13 Чер, 2016 13:01

Влада засумнівалась в мистецькій цінності нових муралів на вулицях міста – скликає комісію

Головний архітектор міста, директор Департаменту містобудування та архітектури Дмитро Нижник ініціює створення комісії, котра має дати мистецьку оцінку, створеним в рамках “Porto Franko Gogol Fest”, чотирьом муралам.  

Читайте також: У Франківську розділять обов'язки головного архітектора та очільника департаменту містобудування

Про це архітектор повідомив в розмові з “Галкою” 13 червня.

За словами Нижника, Департамент надав дозволи на створення муралів в поспіху і без погодження ескізів, а результати викликали у головного архітектора сумніви.

“Фестиваль робився дуже швидко. Департамент не хотів суперечити і ми зробили все дуже швидко за сприяння міського голови, щоб це все відбулося. Відповідно було погоджено чотири фасади. Фестиваль закінчився, мистецькі акції відбулися,  тепер ми бачимо наповнення тих фасадів і нас воно турбує. Я сам одноосібно не можу оцінити їхню художню цінність, бо це було б неправильно. Але є певні сумніви чи вони мають право на життя. Тому ми ініціюємо створення комісії, щоб вона розглянула і дала своє рішення та бачення по кожному об’єкту. Щоб ми могли погодити їх, в плані чи мають вони мистецьку цінність”, – каже архітектор.

У зв’язку з цим чиновник вже підготував розпорядження міського голови про створення комісії. До її складу мають увійти представники Департаменту, художники, митці та представники фестивалю.

Цінність об’єктів визначатимуть голосуванням. В разі, якщо більшість проголосує проти мурала, Департамент оголосить конкурс ескізних пропозицій на створення нового.

Фото ярема стецикБогдан Досюк.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry