Власником франківського комбінату хлібопродуктів стало ТОВ “Буковель”
22 Жов, 2024 12:44
12 гектарів землі та великий майновий комплекс у передмісті Івано-Франківська тепер мають нового власника – ТОВ «Буковель».
Читайте також: Дороге задоволення? Скільки коштує їжа у Буковелі
Результати продажу та завершення приватизації єдиного майнового комплексу ДП “Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів” 2 жовтня затвердив Фонд Держмайна, пише “Галка” з посиланням на Версії.
У грудні 2023 року Регіональне відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях вперше виставило на аукціон Єдиний майновий комплекс державного підприємства «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів». Стартова ціна лота склала 52 726 300 гривень. Втім аукціон не відбувся.
Відтак Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів виставили на продаж за вдвічі нижчою ціною. Переможцем аукціону стало ТОВ «Буковель». При стартовій ціні 26 363 150 гривень, Буковель придбав комбінат хлібопродуктів за 26 364 150 гривень, тобто вигода склала всього тисячу гривень. 29 січня 2024 року був підписаний договір купівлі продажу.
У складі єдиного майнового комплексу «Буковель» придбав цехи, виробничі корпуси та адміністративні приміщення, їдальню, корівники, пташники, гаражі загальною площею понад 46,7 тис. кв. м і дві земельні ділянки загальною площею понад 12,3 га на вулиці Юності у селі Микитинці на околиці Івано-Франківська. До складу лота також входило обладнання комбінату та 14 транспортних засобів.
“Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів заснований в 1979 році. Знаходиться на околиці міста Івано-Франківська і села Микитинці.
Потужності одночасного зберігання елеватора складає 79 тис. т. пшениці.
Трьохсортний помел по зерну – 150 т на добу, односортний помел жита – 35 т на добу.
На підприємстві наявний також завод з виготовлення комбікормів.
Середньооблікова чисельність працівників – 19 осіб.
Підприємство зупинило роботу у 2019 році через значну заборгованість перед кредиторами, бюджетом, працівниками”, – повідомив Фонд держмайна.
Частина об’єктів нерухомості ДП “Івано-Франківський КХП” перебувала в податковій заставі, а на все нерухоме майно підприємства був накладений арешт державною виконавчою службою.
Згідно з умовами продажу, новий власник покупець повинен був погасити борги із зарплати і перед бюджетом у розмірі 70,15 млн грн упродовж шести місяців.
За даними YouControl, на момент покупки Івано-Франківського комбінату хлібопродуктів бенефіціарами ТОВ «Буковель» були вказані громадяни Швейцарії Палиця Захар Ігорович та Палиця Оксана Василівна.
Захар Палиця є сином відомого політика та бізнесмена Ігоря Палиці – бізнес-партнера олігарха Ігоря Коломойського. Оксана Палиця – колишня дружина депутата, власниця численних готелів та торгових центрів.
Захар Палиця з 2013 року навчався у Швейцарії: спочатку в Міжнародній школі Женеви, потім у Бізнес-школі ЄС (EU Business School) за програмою бізнес адміністрування. З 2017 року Палиця-молодший почав отримувати частки власності в різних українських компаніях. У січні 2020 року Захар Палиця разом з матір’ю Оксаною став офіційним бізнес-партнером олігарха Ігоря Коломойського в нафтовій справі. Загалом Захар Палиця був бенефіціаром 21 великої компанії, серед яких “НАФТОПЕРЕРОБНИЙ КОМПЛЕКС – ГАЛИЧИНА”, “НАФТОХІМІК ПРИКАРПАТТЯ”, “РОКІТ-М” та “БУКОВЕЛЬ”
У 2024 році Захар Палиця зник зі списку бенефіціарів ТОВ «Буковель». Тепер компанія належить ТОВ “УКРІНВЕСТТОРГБУД” (66,67%) та Оксані Палиці (33,33%). Втім власниками ТОВ “УКРІНВЕСТТОРГБУД”, яке зареєстроване в Києві, є ті ж самі Захар та Оксана Палиці, їм належать 82,5% та 17,5% акцій відповідно.