Влада заявляє про неминуче підвищення цін на електроенергію для населення

Автор: Вадим Войтик

22 Jul, 2021 10:53

Влада заявляє про неминуче підвищення цін на електроенергію для населення

Влада планує поступово вирівняти тарифи на електроенергію для промисловості й населення. Для побутових споживачів тариф може скласти більш як 3 грн. за кіловат. 

Про це голова Національної комісії, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Валерій Тарасюк сказав в інтерв’ю Економічній правді.

“Обговорюються різні сценарії [підвищення тарифів], але у нас немає іншого майбутнього, крім поступового вирівнювання тарифів для промисловості і населення. Це великий самообман, коли ми вважаємо, що людина, яка платить за електроенергію менше, дійсно отримує від цього якусь користь”, — зазначив він.

Тарасюк додав, що НКРЕКП підтримує виключно приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня для всіх споживачів разом з наданням адресної допомоги споживачам, які цього потребують.

“Я не можу оприлюднити всі варіанти підвищення цін. Який варіант буде прийнятий і буде прийнятий з 1 серпня, ми сказати не можемо, тому що це політичне рішення Кабміну. Думаю, чекати залишилося зовсім небагато”, — заявив очільник НКРЕКП.

Міністерство енергетики розраховує запустити нову модель спеціальних зобов’язань (ПСО) на оптовому ринку електричної енергії для населення з 1 серпня, заявив 8 липня міністр Герман Галущенко.

Агентство “Інтерфакс-Україна” повідомляло, що споживачів поділять на чотири категорії в залежності від обсягів споживання (до 100 кВт-год; 100−300 кВт-год; 300−500 кВт-год, від 500 кВт-год).

За інформацією директора ДП “Гарантований покупець” Костянтина Петриківця, максимальний тариф пропонується встановити на рівні близько 3,4 грн/кВт-год.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 1
  • like
1
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry