Влітку пластуни складатимуть іспити в таборах

Автор: Людмила Баран

03 Чер, 2014 13:19

Поділитись публікацією
Влітку пластуни складатимуть іспити в таборах

Учасники організації Пласт мають можливість дуже цікаво та насичено провести літо. Щороку вони  закріплюють знання та відпочивають у таборах.

Читайте також: 70% квартир у Калуші - на автономному опаленні, - управління ЖКГ

«Табір – це так званий екзамен для пластуна. Від вересня діти навчаються, а влітку застосовують свої навички на практиці. Наприклад,  картографія, маскування, життя в природних умовах», – розповідає www.galka.if.ua голова Окружної пластової старшини Микола Данилів.

З липня пластуни відвідуватимуть юнацькі табори, кожен з яких триватиме два тижні.  Для молодших пластунів організовують новацькі табори. Туди беруть дітей від 5 до 11 років. Як повідомив Микола Данилів, перший такий табір цього літа відкриється 17 червня у Снятині і триватиме до 27 числа. Діти мешкатимуть в будиночках і навчатимуться з допомогою ігор.

За масштабами табори поділяються на  курінні, обласні та краєві. Кожен пластун має влітку відвідати принаймні один з них.

Краєві табори зазвичай спеціалізовані. Всього їх є 14. У них пластунів залучають до таких  цікавих діяльностей, як військова справа, дельтапланеризм, спорт, ковальство, малювання, різьбярство.  На території Івано-Франківської області спеціалізованих таборів є чотири:  “Чота крилатих”, “Легіон”, “Життя в Пласті”, Краєвий вишкільний табір.

Зокрема, у таборі “Легіон” дають базову військову підготовку. Туди їздять лише хлопці від 14 років. Їх навчають за програмою допризовної підготовки, яку пристосовано до характеру Пласту. Табір має на меті популяризувати військову справу серед молоді.

Виховниками у таборах працюють старші члени Пласту.  У спеціалізованих, крім пластунів, присутні інструктори.

Загалом, поїздка в пластовий табір коштує від 350 грн. І мінімум 100 гривень оплачують виховники в таборах. Іноді влаштувати пластовий табір допомагають спонсори.

Також в організації пластових таборів на Івано-Франківщині пообіцяла допомагати облдержадміністрація. Була створена робоча група, що займалася питанням розвитку пластового руху в області.

Голова Окружної пластової старшини Микола Данилів повідомив, що нещодавно відбувся перший етап співпраці Пласту та ОДА. Представники органів влади їздили оглядати табори. Завтра, 4 червня, буде підписано меморандум про спільну роботу.

 

 

 

Теги: