“Влупи пушкіним по ру*ні”: аби допомогти ЗСУ, у Франківську збирають російські книги на макулатуру

Автор: Жанна Головенко

20 Лют, 2024 14:07

Поділитись публікацією
“Влупи пушкіним по ру*ні”: аби допомогти ЗСУ, у Франківську збирають російські книги на макулатуру

З 15 до 24 лютого в Івано-Франківську на базі освітньо-культурного та волонтерського Гончаренко центру збиратимуть російську та російськомовну літературу.

Зібрані книги здаватимуть на переробку, а всі кошти спрямують на закупівлю дронів для Збройних сил України, пише “Галка“. 

За словами директорки простору Оксани Кузьменко, акцію запустили одразу в 12 містах України. У такий спосіб команда мережі прагне допомогти українцям очистити полиці домашньої бібліотеки від російської культури, а водночас — допомогти українським військовим.

“Росіяни приходять на нашу землю, аби викорінювати все українське. Вони знищують українські книги, привозять у бібліотеки свою літературу, наповнену пропагандою. Ми хочемо, аби на книжкових полицях українців не було російського, тож запустили масштабний збір “пушкінів” та “лєрмонтових”. У дванадцяти Гончаренко центрах по всій Україні ми збиратимемо російськомовні книги на макулатуру”, — діляться в освітньо-культурному просторі.  

Зібрані в Гончаренко центрах російські книги здаватимуть на макулатуру, а на ці гроші придбають дрон, який допомагатиме військовим на фронті. 

“Кілограм макулатури коштує 3-4 гривні, тож зібрати доведеться багато. Ми закликаємо українців долучитись до акції та приносити книги, яким вже давно не місце в домашніх бібліотеках. «пушкіни» з вашої полиці теж можуть воювати і наближати перемогу”, — кажуть у просторі. 

Точку збору книг облаштували у Гончаренко центрі Івано-Франківськ за адресою вул. Незалежності, 113. З будь-яких питань щодо акції можна звертатися за телефоном +38 067 276 14 01.

Організатори приймають російські та російськомовні видання, однак наголошують: примірники зі цвіллю та брудом не допускаються до участі, оскільки здати на переробку їх неможливо. Збір книг триватиме з 15 лютого до 24 березня 2024 року.