Вогнище розбрату на Франківщині не відбулося, – голова ОДА про скандальний ремонт дороги “Яблунів-Делятин”

Автор: Турій Роман

14 Вер, 2018 10:45

Вогнище розбрату на Франківщині не відбулося, – голова ОДА про скандальний ремонт дороги “Яблунів-Делятин”

Під час прес-конференції 14 вересня голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олег Гончарук заявив про вирішення конфліктної ситуації щодо ремонту дороги “Яблунів-Делятин”.

Читайте також: На Коновальця злочинець-ґвалтівник пропонував жінкам сексуальні послуги

Він детально повернувся до передісторії ситуації. У 2017 році дорога “Делятин-Яблунів” була державною, і зважаючи на митний експеримент (від якого очікували 800 млн на ремонт доріг), оголосили тендер на 240 млн для ремонту цього шляху. На кінець року фінансування не відбулося, хоч переможець тендеру був визначений. У 2018, згідно нового закону “Про дорожній фонд”, цей шлях став “місцевого значення”. На усі дороги місцевого значення у 2018 отримали 278 млн грн.  Незважаючи на обмежений фінансовий ресурс, мешканці сіл на дорозі “Яблунів-Делятин” продовжували вимагати ремонту дороги на тендері, який вже відбувся. Тому область передбачила на відновлення шляху 60 млн, і позавчора врегулювала питання щодо залучення ще 20-ти мільйонів.

“Поки я голова ОДА, для мене немає важливішого завдання, ніж аби в області був спокій і взаєморозуміння. Голова ОДА ніколи не робив і не робитиме дій без погодження президента України. Але я ніде не згадував ні президента, ні прем’єр-міністра, аби не піднімати політичні спекуляції. Ремонт дороги відбувається з погодженням з “Укравтодором”. Чому виникла дискусія? Нам (пікетувальники, – прим. “Галки”) дали обмеження щодо грошей на експлуатацію доріг у зимовий період. Але сума у 30 мільйонів зарезервована, непохитна. Її чіпати не можна, бо хто зна, як може земести дороги взимку. Нам казали, що ми не чуємо людей. Чи я їх звинувачую? Ні, їм було обіцяно. З нашого боку належним чином не донесли інформацію мешканцям. Я не вибив ніякі гроші. Я зустрівся з главою Укравтодору. Ми прийняли рішення, що область не зменшує кількість грошей на зимовий період, але нам дозволили задіяти 20 млн з існуючої суми на дорожній фонд Прикарпаття. Загалом на дорогу “Яблунів-Делятин” виділено 80 млн. Але я чую питання – чому на Яблунів пішло стільки мільйонів, а на Тлумацький район за останні чотири роки 5 чи 6 мільйонів. Чи маю я відповідь? Ні, не маю”, – зізнався Гончарук.

 Можливо, каже голова ОДА, дії влади виглядають несправедливими.

“Фінансовий ресурс на сьогоднішній день є вичерпаний. Ми готові кожному населеному пункту дати роз’яснення, і відповісти, коли буде розпочатий ремонт у наступних роках. Даю слово, що не буде такого, як у 2018 році – коли люди очікували завершення робіт по обіцянках попередніх років. Будуть середні і дрібні ремонти, для безпечного проїзду. На наступний рік буде належне інформування. Мені приємно, що вогнище розбрату на Івано-Франківщині не відбулося. Ми знайшли компроміс”, – підсумував Гончарук.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry