Володимир Присяжнюк презентував поетичну збірку “У середмісті моєї пам’яті” (ФОТО)
06 Жов, 2017 19:15
У четвер, п’ятого жовтня в обласній бібліотеці відбулася презентація другої поетичної збірки Володимира Присяжнюка “У середмісті моєї пам’яті”. Книга вийшла друком у львівському видавництві “Сполом “.
Читайте також: Франківські автори запустили онлайн-флешмоб - читають уривки з власних книг (ВІДЕО)
Цього разу талановитий прикарпатський автор виступає у зовсім новій ролі. Якщо перша його книга “Тобі сюди, Алісо!” була збіркою літературних пародій, яку насамперед, відзначили поціновувачі вишуканого гумору та іронії, то друга збірка – для всіх і кожного особисто водночас. Це добірка ліричних віршів про життя таким як воно є. Тут автор виступає як поет-лірик і пропонує своїм читачам поблукати лабіринтами загадкового “середмістя поетової пам’яті”.
Назва книги символічна. Адже людську пам’ять можна порівняти з давнім містом, де кожна вулиця чи навіть будинок асоціюється з певним періодом життя чи подіями. Як у місті – певними вулицями людина ходить щодня, певними у вихідні чи свята, а деякими – раз у житті. Так і у пам’яті, до певних спогадів ми повертаємось часто, а інші виринають рідко або й безслідно зникають у лабіринтах свідомості. “У середмісті моєї пам’яті” – збірка таких спогадів, що залишили яскравий слід у пам’яті поета. Це перелиті у поетичні образи почуття і внутрішні монологи, спровоковані побаченим, почутим/відчутим, пережитим.
Автор передмови до збірки – відома українська поетеса, лауреат Міжнародного літературного конкурсу “Коронація слова” Тетяна Череп-Пероганич.
Ілюстрації до книги створила львівська письменниця та художниця Ірина Токарська, яка ілюструвала і першу віршовану збірку Володимира Присяжнюка. Цього разу використана дещо інша техніка – картини-витинанки, які створюють неповторні образи до окремих поезій і, водночас, залишають необмежений простір для уяви. Адже кожна людина бачить у них щось своє.
До збірки увійшли також деякі поезії, які отримали нове життя в піснях. Зокрема, текст вірша “Романтики“став основою одноіменної пісні у виконанні лауреата Всеукраїнського фестивалю ” Червона рута“ Олександра Войтка.
Модератор зустрічі – відома івано-франківська письменниця та філолог Ольга Деркачова.