Волонтери презентували для передачі на фронт бойового евакуаційного робота (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Вадим Войтик

30 Aug, 2022 14:26

Поділитись публікацією
Волонтери презентували для передачі на фронт бойового евакуаційного робота (ФОТО, ВІДЕО)

Петро Порошенко презентував унікальну зброю майбутнього – бойового робота, призначеного для евакуації поранених бійців з поля бою, а також транспортування боєкомплектів та виконання інших військових задач. Також фонд експрезидента передав чергову партію техніки для бійців, які зараз на передовій.

«Сьогодні ми привезли в Україну зброю майбутнього. Це унікальний бойовий робот, який керується дистанційно. Це військова машина, яка стоїть на озброєнні трьох армій країн-членів НАТО – Естонії, Німеччини та Норвегії. Спільне виробництво Німеччини і Естонії. І сьогодні вперше ця бойова техніка майбутнього з’явилася в Україні. Ми думаємо, вона зробить потужний внесок для нашої перемоги», – говорить Порошенко.

Такий робот здатний забезпечувати і розміщення автоматичної 30-ти міліметрової гармати, і протитанкової системи включно з Стугною або Джавеліном, і розвідувальної системи включно з радаром.

«Але саме цей варіант – евакуаційний. Ми спільно з «Госпітальєрами» хочемо започаткувати проект «Журавель» на честь загиблого українського морпіха. Для того, щоб в умовах небезпеки для лікарів-евакуаторів робот міг під’їхати, забрати бійця, привезти за півтора, два чи п’ять кілометрів, щоб надати необхідну допомогу, коли рахунок йде на хвилини, і врятувати життя», – пояснює Петро Порошенко.

Засновниця батальйону «Госпітальєри», медик-доброволець, народна депутатка Яна Зінкевич говорить.

«Ми будемо вивчати можливості цього робота евакуйовувати поранених з поля бою, з тих місць, які є важкодоступні і до яких важко добратися медикам як на транспорті, так і пішки. Будуть навчання для операторів цього робота, і сподіваємося, що наш проєкт вдасться реалізувати».

Тим часом новий пікап Mitsubishi L200, а також радіостанції Motorola, генератори, комп’ютерна техніка, шоломи, придбані коштом Фонду Порошенка та волонтерів ГО «Справа Громад», відправляються в одну з бригад.

Порошенко наголосив: сьогодні всі українці тримають кулаки і моляться за бригади, які беруть участь у контрнаступі.

Читайте також: Екскандидатка в нардепи від Прикарпаття Маруся Звіробій отримала поранення на фронті