Волонтери з Калущини разом з естонськими благодійниками передали ЗСУ 11 автівок і лафету (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

16 Кві, 2024 19:27

Поділитись публікацією
Волонтери з Калущини разом з естонськими благодійниками передали ЗСУ 11 автівок і лафету (ФОТО)

15 квітня волонтери з БФ “Дружня рука допомоги” з Боднарова та Ukrainian Cultural Center з Естонії відправили на фронт 11 машин і лафету. 

Про це пише “Галка” з посиланням на допис Калуської міської ради.

На рахунку волонтерської команди вже є понад 70 автомобілів, а днями вони передали чергову партію — ще 11 машин і лафету для військовослужбовців. 

Ці автівки доставили в Україну з Таллінна у березні. Два тижні транспорт проходив техогляд, після чого його передали військовим на різні напрями – південь та схід, де тривають активні бойові дії.

Цього разу особисто приїхав голова БФ “Ukrainian Cultural Center” Богдан Лютюк разом із волонтером із Лондона Джеймсом Сладеном, колишнім військовим. Як зазначив Богдан, разом розповідатимуть світові, що відбувається в Україні. Останній раз волонтер тут був у листопаді. Відвідав території України, які наближені до бойових дій:
 
“Це дуже важливо, щоб люди знали та допомагали. Машини знайти не так тяжко. Але треба назбирати грошей. Насправді, люди, які проживають в Естонії, завжди підтримували Україну. Ще від початку Майдану. Ми реалізовували різні культурні заходи, проекти. Всі знають, що ми робимо і є довіра до нашого центру, до нашої родини (ред. родина Лютюків із Львівщини. Богдан народився в Таллінні). Це спільні зусилля естонців, українців, які там працюють, та всіх, хто там живе. В Естонії всі єднаються і підтримують Україну. А також мешканці Боднарова, зокрема й Василь Різничук, які дають свої кошти та допомагають. Центр має партнерів ще й в Одесі, Івано-Франківську, Києві та інших містах України. Але тут найбільша співпраця”, — говорить Богдан Лютюк.
 
 
Потужну благодійну діяльність Центру нещодавно відзначили на Саміті Світового конгресу українців, який відбувався в Бухаресті. Богдан Лютюк отримав вищу нагороду СКУ — медаль святого Володимира.
 
“Це нагорода всієї нашої команди”, — зазначив благодійник.
 
За словами старости Боднарівського старостинського округу Олега Дрогомирецького, 11 авто — це найбільша партія, яку місцевим волонтерам вдалося передати на фронт: 
 
“Насправді не все так легко, як здається. Це й оформлення відповідних документів, й автівки треба в Україну привезти, – ділиться староста Боднарівського старостинського округу Олег Дрогомирецький. – Автівки переважно з підвищеною прохідністю або буси. Залежить від їх призначення. Сьогодні — 11 — це найбільша партія, яка була від початку війни. А з січня 2024 року – до 20 машин відправлено військовим. Для проведення ремонтних робіт на одну автівку йде до 15 тисяч гривень. І дуже добре, що на СТО, де нас обслуговують, кошти за роботу не беруть. Купуємо тільки запчастини, масла, пальне тощо”, — каже Олег Дрогомирецький.
 
Одну з автівок з ремонту привіз воїн Андрій Бойчук, який був поранений у грудні 2023. Наразі він вже з протезом, поки тимчасовим, пристосовується до нових умов життя.
 
Священнослужителі посвятили автівки, благословили на життя. Військовослужбовці, які приїхали забирати машини, дякували усім, хто доклався до допомоги, до Перемоги України.