“Вони думають, що якщо це офіс ЄС, то їм там мають дати гроші”. У Франківську говорили про вигоди від Асоціації з Євросоюзом (ФОТО)
26 Жов, 2016 13:15
В Івано-Франківську 26 жовтня на круглому столі обговорили, що Асоціація з ЄС дала Прикарпаттю. На думку його учасників, Угода – це лише нові можливості, а працювати над їх втіленням мають не представники Євросоюзу, а самі прикарпатці.
Читайте також: Ветеранський бізнес, ШІ та податки: у Франківську стартував масштабний Західноукраїнський бізнес-форум (ФОТО)
Дмитро Романюк, директор департаменту міжнародного співробітництва ОДА, зауважив, що у прикарпатських підприємців завищені очікування щодо Асоціації. Все не зміниться за один день. Адже основна ціль євроінтеграції – це приведення законодавства Ураїни у відповідність до норм Євросоюзу. Економічний ефект від тих речей, що приймають в уряді, буде відчутний серед пересічних мешканців за 5-6 років.
За його словами, ніхто у ЄС не відстоюватиме наші інтереси. Навпаки – вони борються за свої, наприклад, лобіюють скасування закону про заборону експорту кругляку.
“Якщо ми розглядаємо рівень суб’єктів господарювання, то ніхто крім них самих не може краще лобіювати свої інтереси”, – вважає Романюк.
Представниця ГО “Івано-Франківський регіональний центр” Наталя Кобильчак звернула увагу, що з тих підприємців міста, хто раніше експортував до ЄС, робить це зараз, а нових експортерів не побільшало.
Ігор Попадюк, начальник інвестиційного управління міськвиконкому, додав, що основне, що потрібно бізесу – освіта і поширення знань. Він сказав, що вплив Угоди про Асоціацію відчутний у тому, що представники міжнародних організацій, таких, як НЕФКО, Угода мерів, більш охоче співпрацюють з проектами в області.
Наталя Марчук, керівниця інфоцентру Євросоюзу при Прикарпатському університеті, зазначила, що у Представництві ЄС говорять, що очікують більшого використання можливостей від нас.
“Угода про асоціацію є ключем до інструментів, які місцевий бізнес може використати” , – зауважила Марчук.
Вона розповіла, що робота центру полягає в поширенні інформації про ЄС. Студенти Прикарпатського готові допомагати представникам бізнесу перекладати їхні документи на іноземні мови. Проте з 400 людей, які туди звернулися, 80% просили про матеріальну допомогу.
“Вони думають, що якщо це офіс ЄС, то їм там мають дати гроші”, – зазначила Марчук.
Круглий стіл відбувся з ініціативи інтернет-видання КУРС в рамках проекту “Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа”, що реалізує ГО “Інтерньюз-Україна” в партнерстві з Товариством Лева та Фондом міжнародної солідарності (Польща).