“Вони думають, що якщо це офіс ЄС, то їм там мають дати гроші”. У Франківську говорили про вигоди від Асоціації з Євросоюзом (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

26 Oct, 2016 13:15

Поділитись публікацією
“Вони думають, що якщо це офіс ЄС, то їм там мають дати гроші”. У Франківську говорили про вигоди від  Асоціації з Євросоюзом (ФОТО)

В Івано-Франківську 26 жовтня на круглому столі обговорили, що Асоціація з ЄС дала Прикарпаттю. На думку його учасників,  Угода – це лише нові можливості, а працювати над їх втіленням мають не представники Євросоюзу, а самі прикарпатці.

Читайте також: "Гроші з повітря": у міськраді розповіли, як планують наступного року розвивати туризм у Франківську

Дмитро Романюк, директор департаменту міжнародного співробітництва ОДА, зауважив, що у прикарпатських підприємців завищені очікування щодо Асоціації. Все не зміниться за один день. Адже основна ціль євроінтеграції – це приведення законодавства Ураїни у відповідність до норм Євросоюзу. Економічний ефект від тих речей, що приймають в уряді, буде відчутний серед пересічних мешканців за 5-6 років.

За його словами, ніхто у ЄС не відстоюватиме наші інтереси. Навпаки – вони борються за свої, наприклад, лобіюють скасування закону про заборону експорту кругляку.

“Якщо ми розглядаємо рівень суб’єктів господарювання, то ніхто крім них самих не може краще лобіювати свої інтереси”, – вважає Романюк.

Представниця ГО “Івано-Франківський регіональний центр” Наталя Кобильчак звернула увагу, що з тих підприємців міста, хто раніше експортував до ЄС, робить це зараз, а нових експортерів не побільшало.

Ігор Попадюк, начальник інвестиційного управління міськвиконкому, додав, що основне, що потрібно бізесу – освіта і поширення знань. Він сказав, що вплив Угоди про Асоціацію відчутний у тому, що представники міжнародних організацій, таких, як НЕФКО, Угода мерів,   більш охоче співпрацюють з проектами в області.

Наталя Марчук, керівниця інфоцентру Євросоюзу при Прикарпатському університеті, зазначила, що у Представництві ЄС говорять, що очікують більшого використання можливостей від нас.

“Угода про асоціацію є ключем до інструментів, які місцевий бізнес може використати” , – зауважила Марчук.

Вона розповіла, що робота центру полягає в поширенні інформації про ЄС. Студенти Прикарпатського готові допомагати представникам бізнесу перекладати їхні документи на іноземні мови. Проте з 400 людей, які туди звернулися, 80% просили про матеріальну допомогу.

“Вони думають, що якщо це офіс ЄС, то їм там мають дати гроші”, – зазначила Марчук.

Круглий стіл відбувся з ініціативи інтернет-видання КУРС в рамках проекту “Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа”, що реалізує ГО “Інтерньюз-Україна” в партнерстві з Товариством Лева та Фондом міжнародної солідарності (Польща).