«Вони – наш біль і наша гордість», – у Франківську вшанували пам‘ять Героїв Небесної Сотні (ФОТО)

Автор: Застава Максим

20 Лют, 2020 10:55

Поділитись публікацією
«Вони – наш біль і наша гордість», – у Франківську вшанували пам‘ять Героїв Небесної Сотні (ФОТО)

20 лютого на території Прикарпатського університету, біля Обеліску студентам і викладачам, які загинули у боротьбі за незалежність України, вшанували пам’ять франківця Романа Гурика та Героїв Небесної Сотні.

Читайте також: Очі Маріуполя: у центрі Франківська виставкою розповіли історію захисників Азовсталі (ФОТО)

Ректор ПНУ Ігор Цепенда нагадав, як шість років тому 25 лютого Івано-Франківськ хоронив Героя Романа Гурика. Тоді все місто прийшло віддати йому шану.

«Ця шана була символічна йому і всім його побратимам, які віддали своє життя за незалежність. Нині – день пам‘яті, і це дуже важливо, бо без пам‘яті ми не можемо думати про майбутнє. Це день роздумів над тим, як ми повинні відбити бажання будь-якому агресору наступати на Україну. Перед нами стоять великі завдання, які ми можемо здолати лише разом. Вічна пам‘ять Героям Небесної Сотні», – каже Ігор Цепенда.

За словами в.о. голови Івано-Франківської ОДА Віталія Федоріва, “Хто, як не я?” – це фраза, яку думали всі Герої Небесної Сотні.

«Всі вони зробили величезний подвиг: віддали за незалежність України найдорожче – своє життя. Герої рятують націю, вони – наш біль і наша гордість», – каже Федорів, інформує «Галка»

«Шість років тому ворожа куля потрапила в голову Романа. Він уже не приходив до пам‘яті, але ще жив і дихав. Притиснув руку медсестри до себе. Коли бабуся дзвонила перед тим і просила його вернутися, то він казав «поїдуть всі, тоді і я поїду!», – розповів дідусь Романа Гурика Мирослав Базилько.

Нагадаємо, 20 лютого 2014 року під час Майдану Роман Гурик загинув від пострілу снайпера на вулиці Інститутській.