Вони цим живуть. У франківському Карітасі молодь з інвалідністю доглядають за квітами та роблять красиві речі у майстернях (ФОТО)
30 Лис, 2017 13:13
В івано-франківському Карітасі діють творчі майстерні. П’ять днів на тиждень сюди приходять 46 молодих людей, які відвідують Центру дозвілля та соціальної адаптації для дітей та молоді з вадами розумового розвитку.
Читайте також: На війні загинули двоє захисників з Яремчанщини
Їхній вік від 18 до 35 років. Дехто живе з сім’ями, а хтось у геріатричному пансіонаті. Для них створюють затишок, допомагають розвиватися та з користю проводити час у колі друзів.
Очільниця центру, який працює близько 10 років, Надія Чучук розповіла, що тут є теплиця, столярня, компютерний клас та спортивний зал. Є змога спілкуватися із педагогом. До кожного вихованця індивідуальний підхід, адже хтось краще робить вироби з паперу, хтось любить поливати квіти чи шити.
“Вони вважають це своєю роботою, хоча це їх не обтяжує. Кожен є особистісю і ми допомагаємо інтегруватися їм у суспільство”, – прокоментувала вона.
Трудотерапевт, соцпрацівник Олександр Некраш зараз робить у столярній майстерні з хлопцями та дівчатами дерев’яні підставки для календарів на 2018 рік. Молоді люди старанно їх шліфують, а пан Олександр лакує.
“Вдалося знайти підхід, знайти спільну мову. Їм це подобається і завжди питають, коли майстерня ще працюватиме”, – розповів він.
Також діє майстерня ткацтва, крою та шиття. Тут вишивають сорочки та картини з бісеру, шиють рушники та новорічні іграшки.
Затишно в теплиці. У сезон тут вирощують помідори, моркву, а тепер молодь поливає та пересаджує вазони.
Центр відвідують двоє дітей пані Наталі Годованець. Їм тут подобається. Старший син любить доглядати за кимось, допомагати, а молодший робити цікаві речі, наприклад, іконку в рамці.
“Вони знайшли багато друзів. Інколи і я залишаюся, щоб щось робити. Вони цим живуть”, – сказала жінка.
Листівки робить Марія Євсієнко. Їх вона подарує батькам. Дівчинка каже, що їй це легко дається і не набридає.
Особливі люди стараються, бо знають, що їхні роботи будуть на виставці. Деякі вироби продають, а ці кошти витрачають на харчування, а комусь пощастить отримати гарні новорічні листівки ручної роботи.