ВООЗ визнала спалах мавпячої віспи надзвичайною ситуацією міжнародного значення

Автор: Вадим Войтик

24 Jul, 2022 10:44

Поділитись публікацією
ВООЗ визнала спалах мавпячої віспи надзвичайною ситуацією міжнародного значення

Голова Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреїсус ухвалив рішення оголосити спалах віспи мавп надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Він оголосив це після засідання надзвичайного комітету організації. Раніше ВООЗ відмовлялася оголошувати спалах цієї хвороби епідемією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Світ чекає нова пандемія і до чого тут мавпи? Фактчек від Галки

За словами Гебреїсуса, члени комітету не дійшли консенсусу з цього питання, проте ситуація з поширенням вірусу відповідає ознакам надзвичайної ситуації міжнародного значення.

«Якщо коротко, ми маємо спалах, який швидко поширився світом за допомогою нових шляхів передачі, про які ми розуміємо занадто мало і який підходить до критеріїв надзвичайної ситуації міжнародного значення», — заявив він.

За словами голови ВООЗ, наразі зареєстровано понад 16 тисяч ймовірних випадків віспи мавп у 75 країнах та територіях, з яких п’ять закінчилися смертю.

ВООЗ визначає надзвичайну ситуацію в галузі громадської охорони здоров’я, що має міжнародне значення, або PHEIC, як “надзвичайну подію”, яка є “ризиком для громадської охорони здоров’я для інших держав внаслідок міжнародного поширення хвороби” і “потенційно вимагає скоординованих міжнародних дій у відповідь”. Цей ярлик може відкрити фінансування для співпраці в галузі обміну вакцинами та методами лікування.