“Ворог атакував сховище”: медики у Франківську відточували навички порятунку (ФОТОРЕПОРТАЖ)
28 Жов, 2022 15:38
28 жовтня медики швидкої у максимально наближених умовах – ворог атакував сховище – надавали допомогу пораненим цивільним.
У такий спосіб вони відточували навички отримані на тижневих курсах відповідно до доручення Міністерства охорони здоров’я України, за домовленістю з Польською авіаційною медичною службою та Варшавським медичним університетом проводилися навчання для фахівців, бригад екстреної медичної допомоги за програмою «Розширені реанімаційні заходи та тактична медицина», пише Галка.
Навчання проводили 14 інструкторів, працівників Варшавського медичного університету, Польської авіамедслужби та медичного рятівництва. Директором даного курсу є керівник Польської авіаційної медичної служби професор Роберт Голонзковський, координатором курсу Марцін Подгурский.
Всього за цей період було навчено біля 500, і сертифіковано 437 працівників системи ЕМД зі всіх регіонів України, з них 57 працівники – КНП «ОКЦЕМД та МК» та 4 працівники Івано-Франківського медичного університету.
Сьогодні на території обласної «швидкої», в умовах максимально наближених до реальних, медики з різних регіонів відточували отримані навички. Спочатку у задимленому підвальному приміщенні під крики людей лікарі надавали допомогу “пораненим”, а потім евакуювали їх на двір, де розділили “потерпілих” за ступенями поранення. Всі дії медиків координували військові – вони тримали периметр, давали команду на евакуацію.
Медик зі Сумщини Ольга Чернюк була у команді медиків, які з’являються першими на місці стихійної катастрофи чи іншого лиха, виконувала роль координатора. Вони вирішують, чи безпечно працювати на місці події.
«Я цивільний лікар, і з такими ситуаціями не зустрічалася у житті, проте у нас є команда, які виконує ці дії. Медикам важливо зараз мати ці навички», – поділилися Ольга Чернюк.
Медик франківської «швидкої» Мирослава Коник виконувала роль матері з дитиною до року, яка потрапила під обстріл. Вона майже не постраждала, а дитина не реагувала та не дихала.
«У реальному житті воно не зовсім так відбуваються, але ключові аспекти – розподіл по зонах, сортування поранених. Ніхто з нас не застрахований від таких подій, тому зараз дуже важливо проходити такі навчання», – зауважив Мирослава Коник.
Фельдшер прикарпатської «швидкої» Олег Водославський розповів, що ці курси проводять вже десятий тиждень. Він допомагав перекладати польську, аби лікарям було легше зрозуміти колег.
«Противники атакували сховище. Ми виконували роль військових медиків, спочатку оглянули територію, а потім надавали допомогу. Це надзвичайно важка психологічна робота, військова медицина та проста медицина — небо і земля. Великий уклін нашим військовим медикам за їхню працю», – пояснив Водославський.