Восьмирічному онкохворому франківцю пересадили кістку, надруковану на 3D-принтері (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

07 Вер, 2023 13:41

Поділитись публікацією
Восьмирічному онкохворому франківцю пересадили кістку, надруковану на 3D-принтері (ФОТО)

Онкохворому хлопчику пересадили кістку, надруковану на 3D-принтері. Це перша така операція у західних областях України. Її разом виконали спеціалісти зі Львова, Києва та Івано-Франківська, а оперували вони у Львівській Лікарні Святого Миколая.

Про це пише Галка з посиланням на перше медичне об’єднання Львова.

Богданчику з Франківщини – лише 8, а він уже вдруге бореться з онкологією. У 3 роки йому діагностували рак печінки. Тоді малюк переніс складну операцію з видалення пухлини разом із жовчним міхуром. Та хвороба наздогнала дитину. Цього разу рак уразив кістку.

Якось після школи Богданчик поскаржився батькам на сильний біль у нозі. Пізніше кінцівка ще й набрякла. Сім’я відразу звернулася до лікарів в Івано-Франківську. Богданові зробили всі необхідні обстеження і біопсія підтвердила найстрашніші побоювання – знову рак. Цього разу – саркома Юинга. Це тип раку кістки, який найчастіше трапляється в дітей та підлітків. 

Злоякісна пухлина вразила 28 см стегнової кістки хлопчика. Аби зберегти йому ногу, необхідно було видалити уражену частину та вживити на її місце імплант. Операція була складною. Спершу спеціалісти видалили саму пухлину, а потому провели експрес-біопсію, аби точно з’ясувати, який об’єм кістки необхідно забрати.

Київські інженери, які виготовили титановий імплант для Богданчика, підготували три варіанти різної довжини. Всі вони надруковані на 3D-принтері. Проєктували імпланти місяць і ще два тижні друкували. Після біопсії лікарі видалили уражену раком кістку та встановили хлопчику імплант відповідного розміру, який ростиме разом із дитиною.