“Воїни лісу”: у Франківську презентували етномультфільм про вояків УПА (ВІДЕО, ФОТО)

Автор: Дубінець Вікторія

24 Oct, 2016 14:30

Поділитись публікацією
“Воїни лісу”: у Франківську презентували етномультфільм про вояків УПА (ВІДЕО, ФОТО)

Сьогодні, 24 жовтня, в Івано-Франківьку презентували перший в Україні мультфільм про вояків УПА “Воїни лісу”.

Читайте також: Гумор, сарказм, іронія: «пластиліновий» кліп на пісню Братів Гадюкіних презентували у Франківську (ФОТО, ВІДЕО)

За сюжетом, на Прикарпаття прийшли москалі, які хотіли вирубувати карпатський ліс. Серед негативних персонажів – Путлєр, образ якого дозволяє пов’язати минуле і сучасність. Хитрістю вояки заманили ворогів оковитою та нагодували їх варениками і борщем з отруйних грибів. Вранці загін “Лісові чорти” розбив військо москалів біля високогірного села Дземброня.

У стрічці звучить пісня “Гей-гу, гей-га”, автор якої – Тарас Крушельницький – свого часу входив до куреня “Лісові чорти”, але  в 26 років його стратили сталінці. Композицію виконав Тарас Житинський. Виконавець каже, що для нього ця робота стала особливою, адже обоє його батьків були у лавах УПА.

Фігурки героїв власноруч виготовив із полімерної глини автор ідеї Богдан Савлюк. Чоловік називає їх “теплими”, бо випікає в печі. Кожен із героїв має своє ім’я і життєву історію.

Автор розповів, що у стрічці на першому плані не лише боротьба воїнів УПА проти совітів, а й зображення проблеми масової рубки лісів.

“Цим мультиком ми хотіли показати, що деякі “наші” люди теж вороги, а не лише москалі. Щодня із залізничного мосту можна бачити, як ешелонами возять ліс” – каже Богдан Савлюк, інформують кореспонденти “Галки” з презентації роботи.

Також творці стрічки, зважаючи на політичний стан в Україні, хотіли показати, що перемагає не сила, а хитрість.

Як розповів режисер мультфільму Мар’ян Николюк, мультфільм знімали на звичайний фотоапарат впродовж восьми годин на Богдановому подвір’ї. Але дуже багато часу пішло на монтування і озвучення. Зокрема, щоб озвучити персонажів, треба було два тижні. Автори запевняють, що робота не має жодної комп’ютерної графіки.

А от з декораціями допомогли однодумці.