Впав імпорт й експорт: як змінилася зовнішня торгівля Прикарпаття за рік

Автор: Костинюк Олександр

24 Feb, 2021 16:42

Поділитись публікацією
Впав імпорт й експорт: як змінилася зовнішня торгівля Прикарпаття за рік

Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності Франківщини у 2020 році становили 757,8 мільйонів доларів США, імпорту (з урахуванням поставок до області газу природного) – 641,4 мільйонів. 

Порівняно з 2019 роком, обсяги експорту зменшилися на 16,9%, імпорту – на 22,9%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 116,4 мільйонів доларів, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,18.

Cеред  регіонів  України  за  обсягами  експорту  товарів  область  посіла 17 місце, імпорту товарів  – 14 місце, інформує “Галка” з посиланням на Головне управління статистики в Івано-Франківській області.

Партнерами  області  у зовнішній  торгівлі  товарами  були  нерезиденти  із  121  країни  світу.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Польщі, Туреччини, Словаччини, Італії, Індії, Білорусі, Чехії, Російської Федерації, Німеччини, Угорщини, Китаю, Республіки Молдови та Об’єднаних Арабських Еміратів. Обсяг  експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 449,3 мільйонів доларів США, що складає 59,3% від загальнообласного обсягу експорту.

У товарній структурі експорту області значну частку обсягів займали полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, деревина і вироби з деревини, живi тварини, продукти тваринного походження, продукти рослинного походження, мінеральні продукти.

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Російської Федерації, Польщі, Німеччини, Китаю, Румунії, Італії, Білорусі, Угорщини, Словаччини та Литви. З країн ЄС отримано товарів на 340,6 мільйонів доларів, що складає 53,1% від загальнообласних обсягів імпорту.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги мінеральних продуктів, машин, обладнання та механізмів, електротехнічного обладнання, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості,  полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них. Значними були і обсяги імпорту недорогоцінних металів та виробів з них, засобів наземного транспорту, літальних апаратів, плавучих засобів, текстильних матеріалів та текстильних виробів.