12 листопада 2014 року зонд Philae досяг ядра комети 67P/Чурюмова-Герасименко, відкритою 23 жовтня 1969 року киянами Климом Чурюмовим і Світланою Герасименко.
Про успішну посадку говориться вповідомленні в Twitter Європейськогокосмічного агентства (ЄКА).
Співробітники агентства отримали з зонда сигнал, що підтверджує успішну висадку. До цього зонд протягом приблизно семи годин зі швидкістю близько метра в секунду пройшов відстань в 22,5 кілометра від апарату Rosetta до комети. Сигнал про спуск Philae досяг Землі через приблизно 30 хвилин після самої події, коли зонд вже знаходився на ділянці комети зназвою “Агіліка”.
Спускний зонд несе на своєму борту десять інструментів, необхідних для проведеннядосліджень ядра комети. За допомогою радіохвиль вчені планують вивчити внутрішнюструктуру комети, а мікрокамери дозволять зробити з поверхні комети панорамні знімки. Також за допомогою свердла, встановленого на Philae, вчені збираються взяти проби кометного грунту з глибини до 20 сантиметрів.
Батарей на Philae достатньо для 60 годин автономної роботи. Подальше харчування наукового обладнання забезпечуватимуть сонячні батареї. Всі вимірювання в режимі онлайн будутьнадходити на Rosetta, а з нього – до Землі. Після спуску Philae на комету Rosetta почневіддалятися від комети і стане її супутником.
Місія Rosetta є найбільш амбітним проектом ЄКА. Дані, отримані з її допомогою, необхідні дляпояснення процесів еволюції Сонячної системи і появи води на Землі. Основним організатором місіївиступає ЄКА, а всього в її організації задіяно 50 компаній з 14 країн Європи та США.
На фото – розміри комети Чурюмова-Герасименко, внизу для порівняння можна розгледіти Лос-Анджелес.